Окончателно: Кметът на „Красно село“ в София е в конфликт на интереси
Установеният от КПКОНПИ спор на ползи за, кмет на столичния регион „ Красно село “, е доказан дефинитивно с решение на Върховния административен съд (ВАС).
Установено е, че Станиславова, като началник на план, финансиран с европейски средства, е. Наложена ѝ е санкция от 5000 лева, което е минималният размер от плануваните в закона наказания, прецизираха от Върховен административен съд.
Върховните съдии удостоверяват решението на Административен съд – София град и отхвърлят жалбите на Станиславова като неоснователни. Посочват, че в хода на делото тя се е възползвала от правото си на отбрана посредством „ многочислени молби с повтарящи се претенции.
Фактите към спора на ползи
На 15 май 2020 година на електронната страница на регион „ Красно село “ е оповестено известие за пускане на акция за набиране на сътрудници по план „ Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания – Компонент 3 “ по Оперативна стратегия „ Развитие на човешките запаси “ 2014-2020 година Столичният регион е бенефициент по програмата и като подобен следва да получи безплатна помощ в оптимален размер до 365 700 лева
На 18 май 2020 година е постъпило заявление от дъщерята на кмета на столичния регион „ Красно село “, с което тя моли да бъде назначена на оповестената служба. Още същия ден майка ѝ подписва заявката „ за назначение на 8-часов работен ден “. Дъщерята на Росина Станиславова е утвърдена от Комисия по плана в състав, избран от самата Станиславова, в качеството ѝ на кмет.
На 8 юни 2020 година е подписано в допълнение съглашение, с което работният ден и възнаграждението се понижават на половина, а на 10 юни 2020 година трудовият контракт е преустановен.
Срещу Станиславова се водят още две каузи
Срещу Росина Станиславова се водят още две правосъдни каузи за спор на ползи, открити от КПКОНПИ. Едното е за това, че тя е определила сама себе си „ Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания – Компонент 3 “ по Оперативна стратегия “Развитие на човешките запаси “ 2014-2020 година, сама е определила размера на почасовата ставка за себе си и е избрала екипа за работа по плана. Наложена ѝ е и санкция в размер на 15 000 лева и лишаване в интерес на страната на получената материална полза в размер на 9981,46 лева
Второто е за това, че в качеството си на кмет тя е сключила цивилен контракти с двама юристи, в това число и за присъединяване им в непрекъснати комисии в общината, за което им е било изплащано заплащане от общинския бюджет. В същото време тя ги е заела да я съветват и съставляват пред административни органи и съдилища и в персонално качество.
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




