Урава победи Клуб Леон с минималното 1:0 в четвъртфинален мач

...

Урава си осигури мач срещу Манчестър Сити на световното клубно първенство

Урава победи Клуб Леон с минималното 1:0 в четвъртфинален мач от международното клубно състезание по футбол. На полуфинала японците ще срещнат Манчестър Сити.

През първото полувреме на стадион " Принц Абдула ал-Файзал " в Джида носителят на азиатската шампионска лига сътвори първото по-опасно състояние. Родолфо Кота избави удар на Томоаки Окубо.

След почивката японският клуб откри резултата. Алекс Шалк насочи удар от вътрешността на наказателното поле в долния отдалечен ъгъл.

Носителите на Шампионска лига в зона КОНКАКАФ приключиха срещата с човек по-малко. Уилям Тесийо получи втори жълт картон и бе изпъден.

В другия четвъртфинал Ал Ахли ще премери сили с Ал Итихад, като спечелилият ще срещне Флуминензе на полуфиналите.