Уникално зрелищен мач от 30 кръг на efbetЛИГА изиграха отборите

...

Осем гола на Арда и Локо Пд

Уникално зрелищен мач от 30 кръг на efbetЛИГА изиграха тимовете на АРДА и Локомотив Пловдив.

Срещата стартира повече от забавно, като в първите 6 минути на дуела двата тима си означиха по един гол и сътвориха още рискови положения пред двамата вратари. Още във 2-ата минута АРДА поведе в резултата, откакто Тонислав Йорданов бе прецизен от мястото за осъществяване на дузпа. Тя бе отсъдена за нарушаване против Тетах в наказателното поле. В идващите 120 секунди още веднъж Йорданов заплаши Рейдър, а след него същото направи и Иван Коконов.  В 6-ата минута гостите възвърнаха равенството с попадение на Димитър Илиев. Двата тима продължиха с офанзивите, само че ново попадение през първата част не падна, а в последната минута Карагерен уцели гредата.

След почивката обаче феновете на АРЕНА АРДА станах очевидци на нови шест попадения. В 62-ата минута Христо Иванов уцели гредата, а минута по-късно Лъчезар Котев с доста прецизен отдалечен удар изведе АРДА напред в резултата. В 67-ата минута Тонислав Йорданов напредна от дясно, центрира в наказателното поле, където Иван Тилев бе прецизен правейки резултата 3:1. Пет минути по-късно Иван Коконов засече топката с глава и от няколко метра я вкара за четвърти път в мрежата на гостите. В 76-ата минута Марсел бе прецизен и понижи. В последните минути на срещата Ивайло Димитров и Милош Петрович вкараха два гола, с което направиха резултата 4:4. В последните секунди на срещата пред вратата на Луков имаше рисково състояние, само че съумя да парира няколко поредни удара към него, запазвайки вратата от нов гол.

След този кръг АРДА остава на 10 място с 32 точки. В идващия кръг АРДА гостува на ЦСКА 1948, а мача е на 13 май от 17:30ч.
Източник: novinata.bg