Унгарският премиер Виктор Орбан пристигна в Грузия в понеделник, за

...
Унгарският премиер Виктор Орбан пристигна в Грузия в понеделник, за
Коментари Харесай

Орбан в Грузия: Без одобрението на Брюксел след съмненията за нар...

Унгарският министър председател Виктор Орбан дойде в Грузия в понеделник, с цел да поздрави ръководещата партия „ Грузинска фантазия “ за успеха ѝ на изборите, които бяха обект на рецензии от опозицията за нарушавания. Според Избирателната комисия, „ Грузинска фантазия “ е спечелила 54% от гласовете на изборите, извършени в събота, само че опозиционните партии неотложно оспориха резултатите и приканиха за митинги.

 

Резултатите от гласуването провокират терзания измежду прозападно настроените грузинци, които се пробват да изразят неодобрение от засилените връзки на ръководещата партия с Русия, в подтекста на устрема за бърза интеграция с Европейския съюз. Орбан, който бе съпроводен от основни министри, изрази своята поддръжка за грузинската партия, заявявайки: „ Хората на Грузия знаят какво е най-хубаво за страната им и гласът им е чут “.

 

Въпреки това, Жозеп Борел, висшият представител на Европейски Съюз по външната политика, акцентира, че Орбан не съставлява Европейския съюз по време на своето посещаване. По-рано президентът на Грузия, Саломе Зурабишвили, назова изборния резултат „ съветска специфична интервенция “ и прикани жителите да излязат на митинг.

 

На фона на недоволствата от нарушавания в изборния развой, Европейски Съюз и Съединени американски щати показаха потребността от без значение следствие на изборите, до момента в който ръководещата партия твърди, че вотът е бил свободен и почтен. Кремъл отхвърли всякаква интервенция, обвинявайки Запада в опити да дестабилизира Грузия. Тази обстановка акцентира напрежението в страната и комплицираната политическа динамичност, която продължава да провокира разногласия както вътре в Грузия, по този начин и на интернационалната сцена
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР