Унгарският МОЛ Види, който отстрани Лудогорец във втория предварителен кръг

...

МОЛ Види докосва групите на ШЛ, гръцкият АЕК е последното препятствие

Унгарският МОЛ Види, който в профил Лудогорец във втория прелиминарен кръг на Шампионската лига, доближи до плейофите за влизане в групите на най-престижния европейски клубен шампионат. Футболистите на МОЛ Види отстраниха шведския Малмьо, откакто приключиха 0:0 на " Панчо Арена ", само че не престават напред с помощта на равенството 1:1 при гостуването в скандинавската страна. Унгарците можеха да се поздравят и с триумф, само че Лазович пропусна дузпа в 67-ата минута. В борбата за място измежду 32-ата най-хубави тима на Стария континент, МОЛ Види ще се изправи против гръцкия АЕК, който сензационно в профил шотландския гранд Селтик след 2:1 в Атина и 1:1 в Глазгоу в първата среща.

Гръцкият първенец започва мощно пред лична аудитория, като откри резултата още в 6-ата минута посредством Родриго Гала. Малко след почивката Марко Ливайа удвои задатъка на южните ни съседи с удар с глава и хвърли в възторг почитателите по трибуните на Олимпийския стадион. Шотландците не се предадоха, само че стигнаха единствено до почетен гол посредством Скот Синклер в 78-ата минута.