Украйна, в първия официален футболен мач от началото на войната,

...

Украйна е на крачка от Мондиал 2022 след категоричен успех срещу Шотландия

Украйна, в първия формален футболен мач от началото на войната, съумя да направи героизъм и победи Шотландия с 1:3 на " Айброкс ", с цел да стигне до финала на квалификационния кръг за Световното състезание в Катар.

Мачът трябваше да се организира през март, само че беше отсрочен поради войната в Украйна и в този момент националният тим на тази страна има късмет да се класира за Световното състезание с победа над Уелс, който отстрани Австрия през март.
 От УЕФА с решение за Украйна и Беларус

Ето детайлности

Двубоят в Глазгоу стартира с прочувствена респект към всички починали във войната, а по-късно украинците не демонстрираха благосклонност към домакините макар хубавото посрещане. Бившият състезател на Уест Хем Андрий Ярмоленко откри резултата в 33-ата минута, преди второто полувреме преди малко да е почнало, в 49-ата минута Роман Яремчук усили до 0:2. Звездата на Селтик Калам Макгрегър даде вяра на домакините с гол в 79-ата минута, само че това не беше задоволително за поврат, откакто Артем Довбик постави точка на мача в 95-ата минута.