УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Флетчър Лойър отбеляза 14 точки,

...

Флетчър Лойър, Зак Еди помагат на №1 Пърдю да победи Източен Кентъки 80-53

УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Флетчър Лойър означи 14 точки, а Зак Еди имаше 13 точки, с цел да помогне на №1 Пърдю да победи Източен Кентъки 80-53 в петък вечер.

Мейсън Гилис и Трей Кауфман-Рен прибавиха по 10 точки за Бойлърмейкърс (12-1). Гилис имаше и девет битки. Брейдън Смит приключи с осем асистенции.

Девонте Блантън поведе Полковниците (4-9) с 14 точки. Лиланд Уокър имаше 12.

Edey имаше единствено три точки през първото полувреме, само че удължи поредицата си от двуцифрени голове до 64 мача. Той беше 5 от 7 от полето.

Purdu водеше с 35 точки при 77-42, преди да влезе надълбоко в пейката. Boilermakers държаха 46-25 битки.

Пърдю стартира постепенно в нахлуване, преди да го вдигне. Boilermakers надиграха Colonels с 23-13 в последните 10 минути на първото полувреме, с цел да поведат с 43-24.

Boilermakers означиха 57% удар през първото полувреме, до момента в който East Kentucky означи 37%. Purdue имаше 21-12 битки в първата половина. За мача B...