Фандъкова: До 2025 г. разширението на третата линия на метрото до кв. „Левски“ трябва да е готово
Метрото трансформира средата, в която живеем, трансформира кварталите. След построяването на продължението на третия лъч на метрото се чака 50% от градския превоз на София да се реализира с метро, уточни Фандъкова пред Българска телеграфна агенция.
До момента са изпълнени 33-34% от разширението на метрото, което се строи за период от 3.5 години. Работи се по график, сега се построява перонният сектор на бъдещата метростанция „ Тракия “. Изградени са външните структури, носещите стени, покривната повърхност, следва да се изградят вътрешните структури, сподели Братоев. По думите му това е един от най-трудните за строителство сектори, тъй като има доста подземни води. През цялото време помпените системи работят, в случай че се изключат, тунелът ще бъде под вода, сподели Братоев. Прави се непрекъснато водопонижаване, с цел да може да се построи структурата, да се изолира и тогава помпите ще се изключат, изясни той.
Общо 43 хиляди души ще бъде пътникопотокът през новите три станции, за които са поръчани още осем влака, в добавка към движещите се 30 влака за третата линия, осведоми още Стоян Братоев.




