Убийството на Нотариуса няма да бъде изследвано в дълбочина и

...
Убийството на Нотариуса няма да бъде изследвано в дълбочина и
Коментари Харесай

Юрист: Случаят Нотариуса няма да доведе до последици за магистратите, вършили престъпления

" Убийството на " Нотариуса " няма да бъде изследвано в дълбочина и няма да има последствия за съдии, прокурори и юристи, които са правили закононарушения през годините ", предвижда пред Българска национална телевизия юристът Людмил Рангелов.

Бившият министър на вътрешните работи Емануил Йорданов счита, че евентуалната причина за убийството на Мартин Божанов е някоя от имотните измами, в които е взел участие.

" В актива на " Нотариуса " има голям брой имотни измами, които са свързани, от една страна, със съществени парични еквиваленти, въпреки това - с това вродено възприятие на българина, че би трябвало да има лично жилище ", разяснява той и добави, че е песимистичен към преувеличаването на контактите на " Нотариуса " в правосъдната система.

" Смяната на ЕГН-то не е чак толкоз сложна и когато се приказва за най-известния случай - със арбитър Цариградска, виждаме, че той не може да се оправи в районния съд в Луковит с дело, което явно няма подобен веществен интерес ", сподели още той.

Според юрист Рангелов убийството е осъществено или от тежко обиден от имотна машинация човек или от някой, от който " Нотариуса " е взел забележителна сума, с цел да уреди правосъден въпрос, само че не е извършил това свое обвързване.

" ЕГН се трансформира само по административен, а не по правосъден ред, т.е., тук са намесени общински чиновници ", уточни Емануил Йорданов.

" Съдиите, които са оправдавали в предишното " Нотариуса ", в този момент са на високи равнища в правосъдната система и е хубаво да се намерят правосъдните актове, с които това се е случвало ", сподели някогашният вътрешен министър.

Людмил Рангелов дефинира като " злополука " за правосъдната система съществуването на клуб, който се посещава скрито от магистрати.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР