Убеден съм, че това правителство (на Северна Македония) ще даде

...
Убеден съм, че това правителство (на Северна Македония) ще даде
Коментари Харесай

Дясната ръка на Мицкоски: Ако РС Македония реши вътрешните си проблеми, ЕС ще натисне България в наша полза

Убеден съм, че това държавно управление (на Северна Македония) ще даде резултати във връзка с промените и битката с проведената престъпност и корупцията, а натискът върху България ще бъде огромен и нещата ще се трансформират. Убеден съм, че няколко огромни страни-членки на Европейски Съюз считат, че разширението не би трябвало да се случва, тъй като страните от района не са подготвени.

Това съобщи вицепремиерът и министър на превоза на Северна Македония Александър Николоски в изявление за седмичника „ Фокус “.

" Зоран Заев, Димитър Ковачевски, Артан Груби и Буяр Османи унизиха оптимално страната. Не мисля, че съм споделил нещо с изключение на истината. Факт е, че всякога, когато има избори в България, тематиката Македония се експлоатира доста и същността на това, което споделих е, че не желаеме никой в ​​България да получава точки по тази тематика. Проблемът е, че в България има прекомерно постоянно избори и няма по какъв начин да затворим въпроса. България в този момент има управление, за което българският народ не е дал своя вот на избори. И мисля, че това управление вреди и на българския народ, който съм уверен, че желае положителни връзки с македонския народ. За настоящето българско държавно управление е най-добре идващите избори да се провалят, с цел да остане служебния кабинет ", сподели Николоски.

На въпрос по какъв начин решаването на вътрешните проблеми ще промени задължението на Скопие за конституционни промени, Николоски отговори:

" Ако Македония, а аз съм уверен в това, реализира резултати във връзка с промените, натискът върху България ще бъде огромен и нещата ще се трансформират. Убеден съм, че няколко огромни държави-членки на Европейски Съюз считат, че разширението не би трябвало да се случва, тъй като страните от района не са подготвени. "

Вицепремиерът не посочи кои страни засяга, само че добави: " Изводът е, че в случай че успеем да решим вътрешните проблеми, тяхното отношение ще бъде друго.

Николоски разяснява идните президентски избори в Съединени американски щати и възможните последствия за Скопие, в случай че Доналд Тръмп е идващият американски президент.

" Македония ще бъде в по-благоприятна позиция (ако Тръмп спечели). Съединени американски щати са най-големият сътрудник на Македония, може би единственият откровен другар на Македония. И без значение дали в Съединени американски щати президентът е бил демократ или републиканец, постоянно сме виждали сътрудник номер 1 в тях ", сподели той./ БГНЕС
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР