Уан се изправя срещу Ястремска във финала на ХонконгКитайската номер

...

Уан се изправя срещу Ястремска във финала на Хонконг

Уан се изправя против Ястремска във финала на Хонконг
Китайската номер 1 Цян Уан се класира за първия си край в Хонконг, откакто победи в извънредно трагичен дуел Гарбине Мугуруса в три сета – 6-7 (5), 6-4, 7-5. Малко по-рано на четвъртфиналите тя довърши прекратения си поради дъжд дуел против украинката Елина Свитолина.

В мача против някогашната шампионка от Уимбълдън и Ролан Гарос Мугуруса, Уан избави три от четирите сетбола в тайбрека на първия сет, само че в последна сметка загуби откриващата част. Във втория сет Уан сервираше, с цел да изравни резултата, само че се наложи да избавя три точки за пробив при 5-4 в своя изгода. В третата част пък Мугуруса стартира чудесно, повеждайки с пробив за 3-0 и водейки с 4-1, преди Уан да върне брейка и да доближи до инфарктния триумф.
 Ястремска не може да скри страстите си от първия край в нейната кариера. Ястремска не може да скри страстите си от първия край в нейната кариера. / БГНЕС
Във финала нейна съперничка ще бъде тийнейджърката от Украйна Даяна Ястремска. 102-та в света не позволи да има напълно китайски край в Хонконг, откакто победи сънардничката на Уан Шуай Джан с 7-5, 6-4. За 18-годишната тенисистка това е първи край в професионалната кариера. /БГНЕС
Източник: bgnes.com