У нас вече действа контролът на средната скорост чрез тол

...
У нас вече действа контролът на средната скорост чрез тол
Коментари Харесай

Експерт за тол камерите: Шок е за шофьорите, ще го почувстват по джоба си

У нас към този момент работи контролът на междинната скорост посредством тол камерите, а резултатите от първото денонощие демонстрират над 3700 нарушавания. Само за времето от среднощ до 7 часа сутринта камерите са отчели повече от 470 случая на превишена скорост. Всички данни ще бъдат предадени на Министерство на вътрешните работи, откъдето ще бъдат издадени актове и наложени санкции.

Паралелно с това " Пътна полиция “ стартира да следи и държанието на пешеходците. От през вчерашния ден е в действие нова възбрана – потреблението на мобилни телефони и електронни устройства по време на секване. При установено нарушаване глобата е санкция от 100 лв..

Ефектът от ограниченията

В ефира на NOVA NEWS тематиката разясниха, някогашен шеф на КАТ – София, и Ивайло Славков, автоинструктор и член на управителния съвет на Съюза на българските автомобилисти.

" Това е похвално от страна на Министерството на вътрешните работи и като цяло на държавното управление, че се пробват да вършат действителни стъпки за възстановяване на сигурността. Остава въпросът дали актовете и фишовете ще бъдат връчени, както и дали санкциите ще бъдат събрани. Ако има събираемост, тогава резултатът ще е осезателен ", разяснява Ивайло Славков.

Според него следенето на скоростта е една от най-важните ограничения, защото превишената скорост е водеща причина за тежки пътно-транспортни катастрофи.

Камерите като сурогат на служителите на реда

" Ефектът в действителност ще бъде огромен. В момента камерите заменят служителите на реда, тъй като има дефицит на " Пътна полиция “ по главните направления – автомагистрали и първокласни пътища. Взетата мярка е първичен потрес за водачите, които към този момент ще се преценяват, тъй като ще почувстват глобите в джобовете си ", съобщи.

Той добави, че с слагането на предупредителни знаци нарушаванията ще намалеят, само че предизвести, че материалът за обработка в Министерство на вътрешните работи ще се усили доста.

Нужда от по-широк надзор

По думите на Тенев е значимо контролът да не се лимитира единствено до автомагистралите и основните пътища, където има тол камери.  " На второстепенните и третокласните пътни мрежи също би трябвало да се ускори инспекцията. Там е належащо да се закупят съвременни ръчни радари, с цел да могат служителите на реда дейно да наблюдават придвижването ", добави той.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР