След скандала с Тръмп Мелони поиска нормализация на отношенията със САЩ
Тя посочи, че двете системи - европейска и американска - има толкоз дълга и солидна история на съдействие, която не може да бъде изтрита и предоговаряна поради полемика в обществените мрежи
Двустранната работа със Съединени американски щати би трябвало да се върне към нормалност. Това съобщи италианският министър председател Джорджа Мелони след абсурда от миналата седмица, провокиран от американския президент Доналд Тръмп.
Припомняме, че Тръмп се подигра на Мелони, като изясни, че тя го е умолявала да се снима с него по време на срещата на върха на Г-7. Мелони отговори, че Тръмп си измисля и че италианският министър председател не се моли на никого.
Тръмп бе сърдит на Мелони поради проблемите с достъпа на американската войска до италианските военни бази по време на интервенцията против Иран. Сега Мелони демонстрира подготвеност да възстановява връзките със Съединени американски щати.
“Нямам желание да не преставам да питая този спор ”, сподели тя пред журналиста Маурицио Белпиетро, който е основен редактор на италианското крайнодясно издание „ Верита “.
“Смятам, че двустранната ни работа със Съединени американски щати би трябвало да се върне към нормалност. Казах това и през вчерашния ден пред кабинета предвид на идните срещи ”, добави Мелони.
Тя добави, че не вижда заплаха от последствия и сподели, че връзките сред Съединени американски щати и Италия са положителни.
“Това са две системи с толкоз дълга и солидна история на съдействие, която не може да бъде изтрита и предоговаряна поради полемика в обществените мрежи. Струва ми се, че дейностите и връзките ни вървят добре даже и през последните седмици и месеци на институционално и икономическо равнище ”, сподели Мелони.
Италианският министър председател напомни, че визитата на италианския министър на защитата Гуидо Крозето във Вашингтон и износа от Италия за Съединени американски щати, който нараства, макар митата на Съединени американски щати.
Двустранната работа със Съединени американски щати би трябвало да се върне към нормалност. Това съобщи италианският министър председател Джорджа Мелони след абсурда от миналата седмица, провокиран от американския президент Доналд Тръмп.
Припомняме, че Тръмп се подигра на Мелони, като изясни, че тя го е умолявала да се снима с него по време на срещата на върха на Г-7. Мелони отговори, че Тръмп си измисля и че италианският министър председател не се моли на никого.
Тръмп бе сърдит на Мелони поради проблемите с достъпа на американската войска до италианските военни бази по време на интервенцията против Иран. Сега Мелони демонстрира подготвеност да възстановява връзките със Съединени американски щати.
“Нямам желание да не преставам да питая този спор ”, сподели тя пред журналиста Маурицио Белпиетро, който е основен редактор на италианското крайнодясно издание „ Верита “.
“Смятам, че двустранната ни работа със Съединени американски щати би трябвало да се върне към нормалност. Казах това и през вчерашния ден пред кабинета предвид на идните срещи ”, добави Мелони.
Тя добави, че не вижда заплаха от последствия и сподели, че връзките сред Съединени американски щати и Италия са положителни.
“Това са две системи с толкоз дълга и солидна история на съдействие, която не може да бъде изтрита и предоговаряна поради полемика в обществените мрежи. Струва ми се, че дейностите и връзките ни вървят добре даже и през последните седмици и месеци на институционално и икономическо равнище ”, сподели Мелони.
Италианският министър председател напомни, че визитата на италианския министър на защитата Гуидо Крозето във Вашингтон и износа от Италия за Съединени американски щати, който нараства, макар митата на Съединени американски щати.
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




