ЦСКА записа победа над Спортист (Своге) в контрола. Червените се наложиха

...
ЦСКА записа победа над Спортист (Своге) в контрола.
Червените се наложиха

ЦСКА не срещна затруднения и победи Спортист в контрола

" Червените " се постановиха с 3:1 над отбора от Втора лига в среща, играна на подготвителната база в " Панчарево ".

Младата вяра на " алените " Асен Дончев ознаменува отличната си игра с попадение, с цел да открие резултата, само че в края на полувремето Ариф Федерадов изравни за гостите.

През второто полувреме Мухар даде нова преднина за домакините от дузпа, а Бисмарк Чарлс оформи крайното 3:1.
 Снимка 568265
Източник:

Срещата стартира динамично. В 5-ата минута, след центриране отляво за гостите, Ферадов засече и фаулира Евтимов, след което прати топката в мрежата, само че попадението вярно не бе зачетено поради нарушаване.

Десем минути по-късно, Браян Морено бе изведен чудесно в наказателното поле, той върна с пета към Асен Дончев, който с удар от към дъгата стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Стефано Кунчев за 1:0.
 ЦСКА - Спортист (Своге), 3:1 онлайн
ЦСКА - Спортист (Своге), 3:1

Стойчо Младенов дава късмет за изява на нови попълнения

В 17-ата минута Калоян Кръстев бе изведен отдясно, нападателят пусна паралелен пас към Баи, който вкара топката в мрежата и тогава реферът подвигна флага за засада.

В 25-ата минута се стигна до нов анулиран гол за ЦСКА. Мухар стреля от към 30 метра, Стефано Кунчев мазета, Браян Морено направи добавка, само че флагът на страничния рефер бе вдигнат за засада на новия състезател на " алените ".
 Снимка 568244
Източник:

Минута преди края на полувремето, Ариф Ферадов бе изведен самичък против вратаря, нанесе удар и след рикошет в крайници на върнал се бранител, топката мина над Евтимов и влезе за 1:1.

През втората част, " алените " продължиха да бъдат по-дейният тим на терена.
 Снимка 568240
Източник:

ЦСКА можеше да вкара още в първата минута след подновяването на играта. Гарсес бе изведен чудесно отляво и стреля от воле с левия крайник, само че на сантиметри от задачата.

В 55-ата минута, играещият доста мощно Асен Дончев доближи до една топка, току преди да напусне терена, центрира отдясно, Бисмарк овладя и бе съборен в наказателното поле. Карло Мухар стреля невъзмутимо в долния десен ъгъл, вратарят не съумя да се намеси - 2:1.
 Снимка 568243
Източник:

В 64-ата минута, Варела стреля с отдалечен, мощен удар, топката нацели мощно напречната греда. Девет минути по-късно Мухар пусна пас сред двама бранители към Бисмарк Чарлс, който ги надбяга, финтира вратаря и вкара на празна врата за 3:1.

До края на срещата ЦСКА изпусна още няколко преференциални положения за гол и мачът завърши със заслужена победа на " алените " с 3:1 над отбора на Спортист (Своге).

Стартов състав на ЦСКА : 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес