ЦСКА стигна само до равенство 2:2 при гостуването си Арда

...

ЦСКА измъкна точка на "Арда" в добавеното време

ЦСКА стигна единствено до тъждество 2:2 при гостуването си " Арда " в отсрочен мач от втория кръг на Първа лига. Така " армейците " нямат триумф надалеч от ст. " Българска войска " във към този момент 4 следващи дуела и изостават на 5 точки от водача " Лудогорец ".

В Кърджали отборът на Стойчо Младенов изоставаше в резултата на два пъти, само че бе избавен от голмайстора си Жорди Кайседо, който означи попаденията за " алените ".

Столичани насочиха първия прецизен удар в 25', когато вратарят Иван Караджов се намеси при изстрел на Георги Йомов. Малко по-късно Спас Делев се измъкна, преодоля вратаря Димитър Евтимов и беше фаулиран от капитана на ЦСКА Юрген Матей. Зад топката застана някогашният състезател на гостите - Тонислав Йорданов, който осъществя невъзмутимо дузпата.

В края на първата част ЦСКА изравни посредством Жорди Кайседо, засякъл с глава центриране на Хамза Чатакович.

" Арда " стартира чудесно и второто полувреме. В 55' резервата Иван Коконов още веднъж даде задатък на домакините.

ЦСКА се засилва и съумя да изравни в добавеното време с втория гол на Кайседо. Еквадорецът оглави реализаторската листа с 12 попадения, пред Пиерос Сотириу от " Лудогорец " с 11, Дориан Бабунски ( " Ботев " Враца) и Георги Минчев ( " Локомотив " Пловдив) с 10.

Двата отбора резервират позициите си в класирането. ЦСКА заема второто място с актив от 37 точки - на 5 от върха, окупиран от първенеца " Лудогорец ". " Арда " е девети с 22 точки.

През уикенда ЦСКА приема " Лудогорец " в дербито.

" Арда ": 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 10. Ковачев, 18. Рубежич, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 70. Иванов, 77. Юруков, 98. Йорданов

ЦСКА : 25. Евтимов, 15. Вион, 2. Матей 29. Лам, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 7. Баи, 11. Чатакович, 10. Йомов, 9. Кайседо
Източник: btvnovinite.bg