ЦСКА се върна на победния път. Армейците сложиха край на

...

Ицо и Гришата видяха как 10 от ЦСКА победиха Берое

ЦСКА се върна на победния път. Армейците сложиха завършек на серията от три следващи мача без победа и без маркиран гол след домашен триумф с 1:0 против Берое.

Срещата на " Българска войска " бе изгледана онлайн от Гриша Ганчев и Христо Стоичков. За последно двамата бяха дружно на мач на отбора през 2018 година при честването на 70-годишния празник на клуба.

Жорди Кайседо вкара единствения гол за " алените " в 53-тата минута.

Домакините приключиха мача с 10 души след изгонването на Карло Мухар. В средата на второто полувреме треньорът Стойчо Младенов също трябваше да напусне, откакто си изкара втори жълт картон.

С тази победа ЦСКА съкрати дистанцията с първия " Лудогорец ", който води с шест точки, а има и мач по-малко.

В началото на дуела имаше домашен напън и на няколко пъти нападателите на " алените " Жорди Кайседо и Георги Йомов се озоваха на положителни стрелкови позиции, само че не съумяха да пратят топката в мрежата на Генадий Ганев.

Осем минути след началото на второто полувреме ЦСКА поведе. Иван Турицов центрира ниско от десния фланг и Кайседо засече от придвижване топката, пращайки я в близкия ъгъл на вратаря на гостите за 1:0.

Десетина минути по-късно Кайседо вкара и втори гол, само че той бе анулиран поради засада.

В 80-ата минута Карло Мухар получи пряк червен картон за жестоко влизане откъм гърба в краката на халфа на " Берое " Давиде Мариани.

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох (к), 29. Томас Лам, 3. Жеферсон - 24. Карло Мухар, 15. Тибо Вион - 10. Георги Йомов (90` - 8. Греъм Кери), 5. Федерико Варела (77` - 21. Амос Юга), 7. Йоан Баи (77` - 30. Яник Вилдсхут) - 9. Жорди Кайседо (86` - 17. Бисмарк Чарлс)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Яник Вилдсхут, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 27. Маурисио Гарсез

Старши треньор: Стойчо Младенов

Берое: 33. Генадий Ганев - 20. Стив Фуртадо (88` - 2. Джуниет Али), 5. Сиам Бен Юсеф, 15. Георги Динков (к), 43. Джонатан Перейра, 10. Серкан Юсеин, 16. Симеон Мечев, 7. Даниел Генов, 18. Давиде Мариани (90` - 6. Кевин Тапоко), 21. Кийлън Лебон - 11. Алиун Фал

Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Петър Хубчев

Съдия: Ивайло Стоянов

Снимки: Lap.bg