ЦСКА приема Локомотив Пловдив в отложен мач от седмия кръг

...

НА ЖИВО: Локомотив Пловдив - ЦСКА, съставите

ЦСКА приема Локомотив Пловдив в отсрочен мач от седмия кръг на efbet Лига. Срещата на стадин „ Локомотив “ започва в 17:15 часа и може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата. На уеб страницата ще проследим дуела онлайн минута по минута.

Мачът трябваше да се състои в края на август, само че БФС го отсрочи поради уговорките на “червените ” в шампионата Лига на конференциите.

В последните няколко години гостуванията на Лаута съществено стряскат ЦСКА. “Червените ” завоюваха единствено една от последните си 5 визити за състезание и изгубиха останалите 4. Локомотив е в серия от 3 следващи победи вкъщи - два пъти с по 2:0 и един път с 2:1. Другият им триумф още веднъж е без позволен гол - 1:0. Освен това, от общо 26 триумфа на „ смърфовете ” против столичани, 24 са в Пловдив.

Затова в идния мач ЦСКА ще би трябвало да се пребори с кошмарите си, с цел да запише четвърта поредна победа отвън София и да остане крепко стъпил на първото място. Авансът им пред Лудогорец на върха в класирането е две точки, само че първенците имат мач по-малко.

Иначе ЦСКА рядко не печели през сезона, като това се случи на единствено три пъти до този миг. В предходния кръг „ алените “ надделяха Арда с 3:1. Това бе седма аудиенция за тях, а триумфът едвам четвърти на открито. Всички неверни стъпки за столичани бяха надалеч от вкъщи.

В петък Локомотив Пловдив стигна единствено до 0:0 против Пирин. Тимът се движи на четвъртата позиция и несъмнено оценката за Александър Томаш отпред на клуба е добра. Този път противникът обаче е доста по-класен и добре прочут на треньора на „ смърфовете ”.