ЦСКА победи с 1:0 Спартак (Варна) в мач от 24-ия

...

ЦСКА запази аванса си пред "Лудогорец"

ЦСКА победи с 1:0 " Спартак " (Варна) в мач от 24-ия кръг на Първа лига и резервира преднината си от 4 точки пред " Лудогорец " на върха в класирането. По-рано през днешния ден първенците победиха с 3:1 " Хебър " в Пазарджик.

ЦСКА стартира мача добре, а още първоначално Маурисио Гарсес стреля рисково, само че вратарят на " Спартак " Кристиано Фигейредо избави. В 14-ата минута алените поведоха. Брадли де Нойер центрира, Лазар Туфегджич прескочи топката, а Гарсес вкара с техничен удар. В идващите минути и двата отбора не сътвориха нищо рисково. В 33-ата минута гостите бяха покрай гол, само че вратарят на ЦСКА Густаво Бусато избави удара на Жоао Марио.

В края на първото полувреме ЦСКА беше покрай втори гол. Дюкенс Назон стреля, само че Фигейредо избави. Последва нов удар, само че Виктор Митев почисти от голлинията. При последвалия корнер Юрген Матай уцели греда.

След почивката Тобиас Хайнц и Назон пропуснаха благоприятни условия за ЦСКА. В 71-ата минута гостите бяха покрай гол. Родни Антуи стреля, само че Бусато избави. В идната офанзива Гарсес можеше да вкара втори гол, само че Фигейредо се намеси, а топката се удари и в гредата. В 79-ата минута Назон опита удар, само че топката мина около гредата, а Гарсес се размина с нея.

" Лудогорец " стигна до триумф с 3:1 против " Хебър " в Пазарджик. Спас Делев вкара два от головете за триумфа, а Игор Тиаго означи третия. Арсенио Валпорт беше прецизен за домакините.

Още в 7-ата минута Игор Тиаго вкара за гостите, само че голът беше анулиран поради засада след интервенция на системата за видеоповторение (VAR). В 22-ата минута " Лудогорец " поведе след добра композиция. Десподов подаде на Якуб Пьотровски, който продължи с пета към Спас Делев, а той вкара със мощен удар. Малко по-късно Десподов удари греда.

В края на първото полувреме " Хебър " стигна до изравнителен гол. Валпорт бе изведен зад отбраната и преодоля Серджио Падт.

След почивката играчите на " Лудогорец " пропуснаха още няколко положения. В 70-ата минута въпреки всичко гостите поведоха още веднъж, откакто Делев вкара с глава. В продължението на мача Игор Тиаго оформи крайния резултат след бърза контраофанзива.
Източник: dnevnik.bg