ЦСКА победи Ботев Враца с 3:1 в контрола среща, играна

...

ЦСКА изигра силен мач и обърна Ботев Вр в контрола

ЦСКА победи Ботев Враца с 3:1 в контрола среща, играна на стадион " Българска войска ".

До триумфа си „ червените” стигнаха след поврат, откакто Даниел Генов матира столичани с прословут гол в десетата минута, само че единствено осем по-късно Али Соу възвърне равенството. Тиаго Родригес оформи цялостния поврат в 25-ата, а изигралият доста мощен мач Адалберто Пеняранда оформи крайния резултат в Борисовата градина. Георги Йомов и Аласан Ндиай пък бяха изгонени след 59 минути игра, откакто се спречкаха в средата на терена.

ЦСКА изигра първи мач без своя бранител Валентин Антов, който преди броени часове осъществя трансфер в Серия А, откакто мина чартърен с алтернатива за закупуване в италианския Болоня. Благодетелят на ЦСКА Гриша Ганчев участва на инспекцията, както и огромна част от управителните фактори в клуба от столицата.

За ЦСКА следва последна контрола - против Локомотив София идния уикенд.

ЦСКА стартира интензивно срещата, пробвайки се да притисне оптимално своя противник. Първата опция пристигна след пет минути, когато набезите на " алените " отдясно дадоха резултат с състояние. Георги Йомов овладя топката и центрира към Али Соу, а стражът Красимир Костов излезе и боксира топката, въпреки намесата му да не бе изключително добре отиграна, като в последна сметка се стигна до корнер за столичани, от който не произлезе нищо рисково за Ботев Враца.

Малко преди да бяха минали девет минути пък Брадли Мазику опита рисково центриране отляво, само че Краси Костов улови топката. В ответната офанзива врачани вкараха превъзходен гол. Али Соу загуби топката от двама футболисти и тя отиде в Даниел Генов. Нападателят на врачани насочи застрашителен удар от доста далечно разстояние и разпечата вратата на Бусато за 1:0. Това е първи позволен гол от " алените " в контролните срещи през зимата до момента.

ЦСКА провежда ужасно нахлуване след 18 минути игра. Точно с четири докосвания „ червените” пратиха топката във вратата на Краси Костов, откакто Йомов центрира паралелно за Али Соу, а гамбиецът от близко разпечата вратата на врачани.

В 24-ата минута ЦСКА направи следващата си солидна офанзива и разумно стигна до втори гол. Тиаго Родригес мина на скорост през двама футболисти на Враца и комбинира с Али Соу. Гамбиецът овладя и можеше да изведе португалеца, само че вместо това видя вдясно Георги Йомов. Така Родригес продължи пробива си без да бъде покриван, а Йомов пусна паралелен пас точно за него. Топката мина пред погледа на Костов и с десния крайник Тиаго направи цялостен поврат - 2:1.

В 31-ата минута Амос Юга пожела промяна, откакто усети болежка в десния крайник и на негово място влезе новото попълнение Федерико Варела. Десет минути преди края на първото полувреме гостите направиха доста красива офанзива. Петър Атанасов вляво " сви " топката край Георги Йомов, който опита да му я отнеме и центрира паралелно за Даниел Генов. В последна сметка обаче Юрген Матей се беше пласирал добре и мазета в корнер.

В 36-ата минута от отбраната на ЦСКА бе изритана топката мощно напред, а Ндиай позволи да му бъде отнета топката в наказателното поле на Ботев Враца. Венецуелецът опита паралелен пас за Георги Йомов, само че Илия Миланов се притече на помощ и изрита топката в тъч. В 52-ата минута домакините осъществя своя трети гол в мача. Тогава Даниел Генов овладя " тежко " топката в средата на терена и Брадли Мазику лиши и проби във вътрешността към полето на Ботев Враца. Той даде пас по земя за Пеняранда, чийто удар по земя бе неспасяем за стража на гостите.

Шест по-късно Георги Йомов и Аласан Ндиай влязоха в преререкание в средата на терена и се сбутаха, поради което реферът Чинков им сподели червени картони. Бруно Акрапович и Антони Здравков решиха да вкарат по един човек от своите скамейки, с цел да може двата тима да доиграят контролата с по 11 индивида.

В 64-ата минута ЦСКА бе близо да вкара нов хубав гол. Брадли Мазику центрира отляво за десния краен защитник Тибо Вион. Французинът откри топката от воле, но тя мина на сантиметри край десния непряк дирек на вратата на " зелените ". След 13 минути Петър Генчев позволи досадна неточност пред полето си, а Али Соу открадна. Влезлият като запаса пазач, предан чартърен от Лудогорец - Дамян Дамянов, обаче направи положително избавяне против гамбийския стрелец на " алените ". В 80-ата минута Педро Лагоа центрира от фаул в полето на ЦСКА, но Юрген Матей с добра изява мазета с глава напред.

В самия завършек на постоянното време португалецът от Ботев Враца Педро Лагоа проби през средата и насочи доста мощен удар посока вратата на " алените ", само че резервата Димитър Евтимов работи доста добре и мазета настрана топката, предотвратявайки гол за Ботев Враца.
Източник: fakti.bg