ЦСКА и Берое завършиха наравно 1:1 в среща от деветия

...

ЦСКА и "Берое" поделиха точките

ЦСКА и " Берое " приключиха наедно 1:1 в среща от деветия кръг на родното футболно състезание. На ст. " Българска войска " старозагорци поведоха с гол на Гаюс Макута в 48', а капитанът Валентин Антов направи резултата 1:1 шест минути по-късно.

Дебюти за ЦСКА записаха бранителят Тибо Вион, както и двете нови попълнение от британския втородивизионен " Уотфорд " Джером Синклер и Адалберто Пеняранда.

Така ЦСКА удължи серията си без проваляне вкъщи на 25 мача. Последната загуба на " армейците " от " Берое " пък е от 2015 година Столичният гранд има 48 победи във към този момент 56-те си срещи със заралии.

Тазвечершното тъждество значи, че вицешампионите нямат триумф във към този момент 5 следващи срещи за състезание. ЦСКА пропусна да се приближи до водача " Локонотив " Пловдив и първенеца " Лудогорец ", който направи неверна стъпка по-рано довечера. " Армейците " са четвърти във краткотрайното класиране с актив от 14 точки - една по-малко от " Берое ". " Локомотив " Пловдив е на върха с 18, пред " Лудогорец " със 17.

В идващия кръг " Берое " гостува на " Арда ", а ЦСКА на " Етър ". Преди това обаче " армейците " започват присъединяване си в груповата фаза на Лига Европа, където домакинстват на румънския " Клуж ". За вицешампионите това ще бъде завръщане в главната фаза на евротурнир след 10-годишно неявяване.

ЦСКА: 1. Бусато, 15. Вион, 11. Занев, 26. Антов, 18. Мазику, 21. Юга, 7. Енрике, 10. Белтраме, 24. Синклер, 17. Пеняранда, 22. Соу

" Берое ": 1. Василев, 5. Мезаг, 6. Цветков, 10. Макоута, 11. Фал, 18. Хасани, 19. Василев, 20. Перейра, 22. Октавио, 25. Ангелов, 29. Ферейра
Източник: btvnovinite.bg