Цените на петрола спадат и във вторник сутринта, след като

...
Цените на петрола спадат и във вторник сутринта, след като
Коментари Харесай

Петролът поевтинява след влошена прогноза за търсенето

Цените на петрола спадат и във вторник сутринта, откакто се намалиха с 3% ден по-рано заради утежняването на прогнозата на ОПЕК за търсенето на суровината. Натиск върху петролния пазар оказват и слабите статистически данни от Китай, засилващи скептицизма на търговците във връзка с вероятностите пред потреблението във втората най-голяма икономика в света.

Растежът на промишленото произвеждане в Китай се забави през октомври, като продажбите на дребно спаднаха за първи път от пет месеца, заяви Националното статистическо бюро на Китай във вторник.

Към 9:10 часа българско време януарските фючърси за сорта Brent на лондонската борса ICE Futures поевтиняха с $0,09, до $93,05 за барел. В понеделник цената на тези контракти падна с $2,85 (3%) до $93,14 за барел.

Цената на декемврийските фючърси за американския петрол WTI на Нюйоркската стокова борса (NYMEX) се намалява в това време с $0,08, до $85,79 за барел. До затварянето на предходната сесия тяхната котировка се намали с $3,09 (3,5%) до $85,87 за барел.

" Слабите данни от Китай единствено удостоверяват мнението, че търсенето на нефт в страната ще остане едва, до момента в който не престават строгите карантинни ограничавания ", сподели Вандана Хари, създател на Vanda Insights в Сингапур, пред Bloomberg.

Вчера ОПЕК намали оценката си за търсенето на нефт през 2022 година със 100 000 барела дневно до 99,57 милиона барела дневно, а през 2023 година също със 100 000 барела дневно до 101 820 барела дневно.

По този метод ОПЕК предвижда потреблението на нефт в света през 2022 година да се усили с 2,55 млн. барела дневно, а през 2023 година - с още 2,24 млн. барела дневно, се споделя в месечния отчет на организацията.

Международната икономическа организация (МАЕ) ще разгласява своите прогнози във вторник.
Източник: money.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР