Целта е предотвратяване на вандалски прояви на обществени места и

...
Целта е предотвратяване на вандалски прояви на обществени места и
Коментари Харесай

А1 изгради система за аналитично видеонаблюдение в Община Раднево

Целта е попречване на вандалски прояви на публични места и повишение на сигурността на жителите и гостите на града
А1 осъществя следващия си план в областта на „ умните ” градове, като създаде и внедри система за аналитично видеонаблюдение на територията на град Раднево . На конференция във връзка приключването на проектa, провела се по-рано през днешния ден в постройката на Общината, кметът доктор Теньо Тенев показва функционалностите на системата.
„ Динамиката в развиването на технологиите и градовете в България неизбежно води до потребността от повишение на сигурността на популацията. Изграждането на системата за аналитично видеонаблюдение е съществена част от нашите старания за повишение на сигурността в нашия град “, показа кметът на Община Раднево доктор Теньо Тенев.
На 37 местоположения на територията на града са ситуирани общо 112 камери, като чиновниците от Общината ще могат да употребяват както версия за личен компютър, по този начин и мобилно приложение за мониторинг в действително време. Системата ще обезпечи непрекъснато наблюдаване на основни кръстовища, входно-изходни точки, обществени пространства и други. Целта е както спазване на разпоредбите за придвижване по пътищата и публичния ред, по този начин и повишение на сигурността на жителите и гостите на града и запазване на имуществото.
Д-р Теньо Тенев и Иван Иванов, старши шеф „ Корпоративни продажби “ в А1 България, демонстрираха по какъв начин работи системата за аналитично видеонаблюдение на публицисти, сътрудници и представители на Министерство на вътрешните работи. Основните въпроси от страна на Министерство на вътрешните работи бяха свързани с опцията за шерването на метаданни, събрани от аналитичното видеонаблюдение сред А1 и Министерство на вътрешните работи. Иван Иванов от А1 удостовери, че системата разполага с софтуерна опция за изпращане на данните към службите на Министерство на вътрешните работи и компанията има цялостна подготвеност за техническа реализация в най-кратки периоди.
„ Все още доста хора гледат на мобилните технологии като на по-бърз интернет и повече благоприятни условия за развлечение, само че те са доста повече. Технологиите улесняват живота ни, икономисват разноски, печелят време за хората и вършат живота ни по-сигурен, какъвто е и планът, който реализирахме в партньорство с Община Раднево. Решението е напълно съобразено с нейните условия и е приспособено за потребностите, за които ще се употребява. Използвана е технология от ново потомство, като при реализацията на плана са построени самостоятелни оптични трасета, които да обезпечават връзката сред точките, в които са ситуирани камерите и центъра за мониторинг в действително време ”, разяснява Иван Иванов.
При осъществяването на плана е употребена техника на водещ производител, като са сложени 91 стационарни камери, 10 LPR камери, които разпознават регистрационни табели на транспортни средства и 11 камери от вида PTZ, разпознаващи човешки лица и изоставени предмети. Системата за аналитично видеонаблюдение в град Раднево известява чиновниците на Общината при пораждане на произшествия. Алармите са два вида - аудио и образна, а системата разрешава и запазване на записи, които при нужда ще могат да бъдат предоставяни на съответните държавни органи.
Разработването на система за аналитично видеонаблюдение в град Раднево е продължение на сполучливото партньорство, което А1 има с общината в областта на телекомуникациите - закрепена телефония, мобилна телефония и интернет.
Компанията предлага изцяло обслужване по проектирането, инсталирането и стартирането в употреба на системата за аналитично видеонаблюдение, както и цялостна софтуерна и хардуерна поддръжка. Системата A1 Video Security употребява IP камери от последно потомство с обезпечен 24/7 достъп през мобилно и десктоп приложение. Всички вести се получават в действително време, а самите записи се съхраняват на заоблачен сървър с опция за предпазване в два самостоятелни дейта центъра на A1 на две разнообразни географски местоположения.
Това е следващият осъществен план за аналитично видеонаблюдение в община в България. До момента А1 е внедрил сходни системи и в Монтана , Перник и Казанлък.
А1 , част от A1 Group, е водещ снабдител на цифрови услуги и телекомуникационни решения в България. Компанията дава мобилни и закрепени услуги, високоскоростен интернет, цифрова и сателитна телевизия, в това число четири лични спортни канала – MAX Sport 1, MAX Sport 2, MAX Sport 3 и MAX Sport 4, платежни услуги, лична платформа за музикален стрийминг, cloud и IoT решения на 5 милиона клиенти. През 2018 година A1 България регистрира доходи от 446,2 милиона евро, а сравнимата EBITDA e 138 милиона евро.
A1 Group е водещ телекомуникационен снабдител в Централна и Източна Европа с повече от 24 млн. клиенти. A1 Group оперира в седем страни: Австрия (А1), България (A1), Беларус (А1), Хърватия (A1), Словения (A1), Сърбия (Vip mobile) и Македония (one.Vip). Приходите на A1 Group за 2018 година са 4,47 милиарда евро, а сравнимата EBITDA e 1,38 милиарда евро. Портфолиото на A1 Group включва гласова телефония, високоскоростен интернет и мултимедийни услуги, както и решения в региона на високите технологии, преноса на данни и онлайн разплащанията. Групата разполага със постоянен акционер в лицето на América Móvil – третият по величина снабдител на мобилни услуги в света.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР