Царско село победи Спортист Своге с 3:0 в контролна среща,

...

Царско село успя да надделее над Спортист Своге

Царско село победи Спортист Своге с 3:0 в контролна среща, която мина при непрестанен снеговалеж край Благоевград. Лошото време в допълнение затрудни двата тима, само че все пак не липсваха положителни голови обстановки. Все отново мачът бе преустановен 10 минути преди приключването на постоянните 90 поради засилилият се снеговалеж.

В 9-ата минута Антонио Георгиев първи опита да изненада вратаря на съперника, шутирайки отвън наказателното поле, само че Дан Королев мазета в ъглов удар. Няколко минути по-късно, след добре контраофанзива, Андерсон центрира паралелно на голлинията, само че никой не съумя да засече топката в мрежата на Спорист.

В 15-ата минута Царско село вкара и първия гол в мача. След добра многоходова композиция, топката мина през Димитър Костадинов и Стефан Христов, който изведе Андерсон самичък против вратаря и бразилецът не сбърка за 1:0. Две минути след гола Михаил Иванов се прояви в добра светлина на вратата на Царско село. Той поредно мазета два следващи удара на противника.

В 22-ата минута резултатът стана 2:0. Ивайло Марков центрира в наказателното поле и Димитър Костадинов съумя да мушне топката в мрежата на Королев. В 30-ата минута втородивизионният отбор имаше късмет да означи, само че Михаил Иванов избави добър удар на Борислав Стойчев. До почивката се отвориха още две голови положения за „ царете “. Първо Антонио Георгиев стреля рисково, само че топката уцели гредата. Малко по-късно Дилан Мертенс също пропусна от преференциална позиция.

След почивката и двата тима направиха много смени.

В 71-ата минута Християн Чипев оформи крайното 3:0. Той се възползва от избита от стража топка и съумя да я вкара в мрежата на Васил Вълчев.

През втората част Спортист имаше няколко забавни положения, на Стивън Славков, Цветомир Вачев и Джулио Чарпов не съумяха да вкарат гол в мрежата на Трохаров.
Източник: fakti.bg