Жозе Моуриньо: Извиних се на треньора на Реал, никой да не се самоубива
Треньорът на Бенфика Жозе Моуриньо разкри какво е споделил на наставника на Реал Мадрид - Алваро Арбелоа след мача от Шампионската лига. Португалският тим завоюва с 4:2 и се класира за елиминационните стадии. След последния съдийски сигнал Алваро Арбелоа се приближи до Моуриньо за прегръдка.
„ Извиних му се за метода, по който отпразнувах. “ Той е футболен човек и знае, че в моменти като тези забравяме за всичко “, прям бе Жозе Моуриньо.
Той призна още, че миг като гола на Трубин в последния момент е невиждан в богатата му кариера.
„ Спомням си да съм печелил или губил в последната минута, случвало ми се е доста пъти, само че тази обстановка, в която печелим, не е задоволителна, след това си мислиш, че е задоволителна, само че не е. Трябва да промениш неща и да поемеш опасности, тъй като най-после тази топка можеше да докара до 3:3 и отново щяхме да бъдем отстранени. Да победиш Реал Мадрид постоянно има огромна тежест. Тази победа е историческа, от икономическа позиция е значима, а от позиция на престижа – още повече.
Когато пуснах Иванович и Антонио, нямах визия дали 3:2 ни стигаше. Те влязоха, с цел да запазят успеха. Когато разбрахме, че не е задоволително, изпратих Отаменди да играе напред, а към този момент не можех да върша повече смени. Когато се стигна до фаула, изпратих и Трубин напред. Дал остана на междинната линия. За да не отидем там с 11, отидохме с 10, а дребният остана откъм гърба, тъй като успеха постоянно щеше да е значима.
Единственото нещо, което бих желал тази победа да донесе, е малко почитание. Призовавам доста от тези хора да не се самоубиват или да не скачат от балконите, успокойте се, Бенфика ще загуби и те отново ще ни убият, единственото нещо, което бих желал, е малко почитание към Бенфика и към играчите “, съобщи Моуриньо.




