Църквата Света Троица в сливенския квартал Речица е била разбита

...
Църквата Света Троица в сливенския квартал Речица е била разбита
Коментари Харесай

Безбожници разбиха църквата Света Троица в Сливен

Църквата " Света Троица " в сливенския квартал " Речица " е била разрушена и поругана. Вандалите са влезнали през прозореца на олтара. Нападателите не са вземали нищо, заяви отец Иван. Той е предстоятел на църквата и от няколко дни е в гладна стачка в символ на митинг против решението на Светия синод да касира изборите за митрополит в Сливен.

Според него става въпрос за заплашване, с цел да спре със стачката, с цел да не внася ужас в църковния живот. От полицията обявиха, че е формирано досъдебно произвеждане против незнаен причинител. Направен е оглед на разрушената черква и мястото откъдето са проникнали причинителите. Междувременно в Сливен дойдоха няколко събратя на отец Иван от църквите в Бургас и Поморие да молят да спре гладната стачка. Те му донесоха и писмо от свещеник Йеротей.

" Всяка вечер църквата си е заключена и е без духовник, без чиновници от доста време. Така че това е съвпадане с моето стоене тук и е показна акция какво може примерно на мен да се случи, в случай че не преставам да отстоявам. Сещай се! Това е подтекстът на това, което се извърши. Нищо не е взето. Вътре в олтара е разрушено, разрушкано, единствено там ", описа за Българска национална телевизия Отец Иван, предстоятел на църквата " Света Троица " Сливен.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР