Трябва да бъде подадено искане до Конституционния съд за проверка

...
Трябва да бъде подадено искане до Конституционния съд за проверка
Коментари Харесай

Радомир Чолаков: Трябва да бъде подадено искане до Конституционния съд за проверка на изборните резултати

Трябва да бъде подадено искане до Конституционния съд за инспекция на изборните резултати. Тази степен на съмнение, която се натрупва, би трябвало да бъде преодоляна. Трябва да бъдат отворени още веднъж резултатите, няколко секции да бъдат още веднъж преброени. Това сподели нощес някогашният народен представител на ГЕРБ Радомир Чолаков в „ На фокус " по Нова телевизия.

Касиране на изборите до момента не се е случвало. „ През последните четири години си направихме всички опити с институционалната система на България, тъй че ще си създадем и този и ще забележим какво ще стане. Или би трябвало да се преподреди Народното събрание, или може би би трябвало да се насрочват нови избори, според от степента на нарушаванията ", изясни Чолаков.

Държавата би трябвало да бъде честна към жителите си, съобщи той. „ Ако тя не е честна към жителите си, жителите имат цялостното право да не са честни с нея. "

Той е на мнение, че избор на ръководител на Народното събрание ще се случи и без присъединяване на ПП-ДБ. „ Тази игра с избора на ръководител на Народно събрание няма смисъл, с изключение на да блокира работата ", уточни Чолаков.

Според него значителните проблеми в страната се дължат на недостига на изпълнителната власт. „ Виждате какъв брой пъти в последните седмици изпълнителна власт, която би трябвало да ползва законите, свива плещи и споделя „ Ами то не зависи от нас, зависи от някой различен ", един орган трансферира топка на различен. Има постоянен недостиг в органите на изпълнителната власт да ползват закона. Трябва да има държавно управление, което да принуди администрацията да ползва законите ", съобщи Радомир Чолаков.

Чолаков е на мнение, че от ПП-ДБ желаят да делегитимират Народното събрание и то да делегира правата си да избира „ на външни фактори ". „ Това, което те си показват, е да се основават пъкъл хок номинационни комисии, в които неправителствени организации да излъчват номинации за другите органи и Народно събрание да бъде заставяно да избира това, което му е препоръчано. Това е крайната цел. В доста огромна степен съм сигурен, че те имат проблем с това желаят ли тази страна да има ръководство, тъй като в случай че някой постоянно постъпва по този начин, че да няма ръководство, може би не желае да има ръководство ", съобщи политикът.

Според него Народното събрание може независимо да промени Конституцията със 180 гласа, да върне пълномощията на президента да назначава служебно държавно управление, да резервира правото на Народно събрание да е непръксваемо и да огледа още един път въпроса за двойното поданство.

По тематиката за избора на основен прокурор той сподели: „ Ако ПП-ДБ, които доста упорстват да бъде открито решение на този въпрос, не престават да саботират съставянето на държавно управление, януари месец Борислав Сарафов ще бъде основен прокурор. "

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР