Западът „зарязва“ Зеленски: ще му подхвърли ли Си Дзинпин спасителен пояс?
Трудно е да се подценен две едновременни изказвания, които хвърлят светлина върху това по кое време и по какъв начин ще завърши войната в Украйна. „ Мирът “ може да пристигна скоро. Това добре ли е или неприятно за Русия?
В къщата на обесения... приказват за въже
Координаторът на Съвета за национална сигурност по стратегически връзки Джон Кърби съобщи на брифинг, че Съединени американски щати съвсем са изчерпали ресурсите си за оказване на военна помощ на Украйна. „ Стигаме до края на въжето “, безусловно сподели той. Най-точният превод на съветски на тази фраза, която не остана незабелязана в Москва, е „ на ръба сме “. Съединените щати няма да могат да оказват помощ на Украйна „ безпределно дълго “, а дълготрайното обмисляне е станало невероятно, добави той.
Отбелязвайки, че „ времето не е на наша страна “, Кърби прикани Камарата на представителите на Съединени американски щати да поддържа отпущането на нов огромен пакет финансова помощ за Киев. Той няма никаква убеденост в случването на това. Защото на депутатите им писна от Украйна. За това се харчат доста пари (тук американците, несъмнено, лъжат - средствата за подкрепяне на Киев се озовават основно в САЩ), само че резултати на практика няма.
Камарата на представителите не утвърди настояването за 24 милиарда $ военна помощ за Украйна, което Белият дом изпрати до законодателите през август. И в този момент ще би трябвало да помогнем и на Израел, което за множеството депутати е заветен въпрос, и да не забравяме за Тайван, на който Китай протяга ръка.
И всичко това се случва на фона на наближаването на съдбоносните /те май всичките са съдбоносни/ за Съединени американски щати избори, на които ще бъде изработен опит да се постави завършек на създалото се в страната двувластие. Това измества украинските каузи на четвърто място.
Официалният представител на съветското външно министерство Мария Захарова вярно улови същността на изказването за погребението на Кърби в своя канал в Telegram:
Накратко: Украйна, въже, край.
Просто необикновено, само че правотата на Захарова беше доказана... от президента на Украйна Владимир Зеленски.
Войната ще свърши - мога да избягам!
В изявление за румънски публицисти, излъчено от телевизионния канал Digi-24, Зеленски сподели, отговаряйки на въпрос за края на войната:
Не мога да дам точна дата. Това е последната част от войната, не средата... Мисля, че сме в последната част. Имаме доста грижи - пари, оръжия - само че сме в последната част, най-трудната.
Той сподели думата „ финален “ три пъти. Така че той няма никакви подозрения.
Руският външен министър Сергей Лавров сподели пред кореспонденти в Бишкек, че счита думите на Зеленски за „ самопризнание за безизходност “.
Ако е споделил, че това е последният стадий, не мога да му забраня да го разяснява,
- означи Лавров, помолен да посочи дали това значи наложителност на капитулацията и договаряния.
Преиграващият артист направи още едно сензационно самопризнание: ще се кандидатира за президент през 2024 година, „ в случай че войната продължи “, само че „ в случай че войната свърши, не “. И той изясни за какво. Това е единствено финалната линия: " Не мога да избягам по време на война. "
Царград подозираше това – Зеленски мечтае да избяга при милиардите си някъде надалеч, където единствено в кошмарите си ще си спомня Украйна и украинците. Но неговите западни водачи не му разрешават да направи това. Или по-скоро не му позволяваха. Като няма пари, няма да има и осъществяване. No Martini, No Party. Освен това, това съответствува с желанието на клоуна, който е безумно изтощен от ролята си.
Той няма да се вкопчи във войната (и президентството), в случай че не желае и още повече не може да я води. И Зеленски ще извърши заповедта да спре с кървавия сериал, в който той се „ снима “ и да хукне по четирите страни на света с огромно наслаждение.
Колко отегчени са всички
И да, освен той е изтощен, само че и те са изтощени от него, в това число и на Запад, без чиято помощ Украйна нямаше да може да се бие с Русия съвсем две години. Пентагонът му отпусна 200 милиона $ в сряда, заобикаляйки Конгреса, и всички други спонсори към още 300 милиона $ – това е добре.
Те дадоха обещание известно оръжие и муниции след резултатите от следващата среща на основаната от Запада контактна група в така наречен Рамщайн формат - също е добре. Но за сполучлива война с Русия тези „ дърва “ са безнадеждно незадоволителни за огъня. Но това е подобаваща стъпка към " занемаряване " - последователно, без драма или военна злополука. За да не загуби лицето си Западът.
Това събитие беше подходящо маркирано от прессекретаря на съветския президент Дмитрий Песков. В изявление за предаването " Москва. Кремъл. Путин " той означи, че " Зеленски... стартира да отегчава (тази дума беше повторена два пъти) всички в Америка, в Европа ".
Тъй като хората стартират да задават въпроси: защо харчи парите ни този човек, в случай че Украйна – това е най-прочутата страна, тя е тъкмо като, знаете ли, оазис на корупцията на Земята?
„ Разбира се, това не се харесва на никого и това неодобрение от Зеленски ще пораства “, акцентира Песков, отбелязвайки, че президентът на Украйна усеща това и „ стартира да е мята насам - натам “. Бих споделил - скача от наслада, че скоро може да се откачи от всичко и да стане просто милиардер.
„ Затова нещата не са толкоз елементарни за него “, сподели в умозаключение Песков, повтаряйки тази фраза два пъти. И той е прав, макар че може би не е това, което е имал поради. Но оставянето на Зеленски жив за западняците, които го използваха на 100%, е прекомерно рисково и тревожно. Той знае прекалено много, в това число и за корупцията.
Победа или... проваляне?
С Зеленски, в резюме, всичко е ясно. Но тогава по кое време и по какъв начин ще свърши украинската война? Докато продължава, е мъчно да се изчислят тъкмо и да се вземат поради всички фактори, които въздействат един на различен и на неговия резултат. Но почти, на око, към момента можете да опитате.
Тъй като никой не се готвеше за толкоз продължителна война, първичните проекти на страните бързо се сринаха, участниците натрупаха отмалялост и доста други неща за извършване. Може да се допусна, че в близко бъдеще ще бъде изработен опит за преустановяване на спора при изискванията на Русия – четири района плюс Крим и неутрална Украйна.
Западът по-рано смяташе, че това е прекомерно, само че в този момент схваща, че за Москва това е стратегия най-малко. И е по-добре да се опитаме да се пазарим в границите на тази формула, в сравнение с да рискуваме по-голямата част от Украйна да премине към Русия през 2024 или 2025 година и превръщането на самата Русия в друга страна, изцяло враждебна на Запада, тъй като задачата да завоюва ще изисква коренно преструктуриране на всичко.
Има кръгове в Москва, които ще се задоволят с бърза договорка, и те от ден на ден упорстват за мир. Нашенския ленив хайлайф в действителност не желае да промени нищо, да сътвори нещо ново или да показа нещо с хората. Тя се изкушава да се опита да върне колкото се може повече „ обратно “, като подписа най-малко мир със Запада, на който до неотдавна гледаше с удивление.
Подчертавайки, че политиката е изкуството на вероятното, тези хора ще считат сухопътния кулоар към Крим за победа на Русия. Според мен това ще бъде значим триумф, само че в това време стратегическо проваляне и опасността за Русия от югозапад няма да бъде изцяло спряна. Уви, договороспособността на Киев и Запада е прекомерно добре известна.
Ще каже ли Китай думата си?
Между другото, никой не желае доста мощна Русия в този свят, даже нашите другари. Ето за какво някои специалисти считат, че съществени мирни начинания във връзка с Украйна могат да се появят на третия конгрес „ Един пояс, веднъж “, който ще се организира в Пекин от 17 до 18 октомври.
На него ще участва съветският президент Владимир Путин, който ще се срещне и договаря с китайския водач Си Дзинпин. Последният, съгласно Синхуа, „ ще вземе присъединяване в церемонията по откриването на форума и ще произнесе тирада, а също по този начин ще организира прием за добре пристигнали и двустранни събития на високо равнище за посетители, които ще дойдат в Китай, с цел да вземат участие във форума “.
В същото време дано не забравяме, че Китай, който има лични връзки с Украйна, има кротичък проект и специфичен представител за разрешаване на спора. Членовете на управлението на Русия и Китай постоянно се съветват по този въпрос, наред с другите неща.
Наскоро Китай съумя да сдобри старите си врагове – Саудитска Арабия и Иран. Защо не се опитаме да създадем същото с Русия и Украйна, увеличавайки в допълнение както престижа на нашия конгрес, по този начин и международната тежест на Китай?
Ако се получи (въпреки че съгласно мен това единствено ще утежни нещата за Китай), ще бъде невероятно да се оспорят лаврите на КНР като велика дипломатическа мощ. Един от най-хубавите локални китаелози Николай Вавилов неведнъж е изтъквал в изявленията си, че спорът в Украйна може да бъде „ замразен “ по този метод до края на 2023 година Единственият действителен вид в този случай е следният: фронтовата линия да се трансформира във краткотрайна граница.
Какво от това?
Затова ли в действителност олигарси-бегълци като Михаил Фридман, който в миналото е финансирал въоръжените сили на Украйна, са привлечени от Русия, за който Песков сподели, че „ може да се върне тук, да живее тук и да си тръгне отсам, като всеки жител на Русия, тук няма нищо извънредно “?
Затова ли в Русия няма необятна готовност, на фронта се изпращат единствено доброволци, а авторитетните „ герои “ от предишното към момента се усещат доста удобно?
Притесненията на родителите и членовете на фамилията за техните деца и съпрузи, воюващи в Украйна, са разбираеми. Задачата е и да се приготви армията за модерна война, да се оборудва с всички нужни средства за това.
Но в случай че с последното ще се оправят същите генерали, които в спокойно време ще се опитат бързо да не помнят това, което войната е научила армията със забележителна кръв, като подкопаващо техния престиж, тогава по какъв начин ще протече идната война?
Дори в случай че остане малко парче от Украйна, Западът още веднъж и още веднъж ще го въоръжава и насъсква против Русия, която, сходно на Индия, ще има собствен личен „ Пакистан “ на разположение, откъдето всеки миг може да връхлети огромна неволя.
Затова дано не се радваме на вероятностите за „ непристоен мир “ – врагът е „ на ръба “, би трябвало да го притиснем, като в това време обърнем Русия с лице към народа. За да не се случи ново „ 20-годишно помирение “.
Превод: Европейски Съюз
Абонирайте се за новия ни Youtube канал: https://www.youtube.com/@aktualenpogled/videos
Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com/@user-xp6re1cq8h
и за канала ни в Телеграм: https://t.me/pogled
Влизайте непосредствено в сайта https://www.pogled.info .
Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
В къщата на обесения... приказват за въже
Координаторът на Съвета за национална сигурност по стратегически връзки Джон Кърби съобщи на брифинг, че Съединени американски щати съвсем са изчерпали ресурсите си за оказване на военна помощ на Украйна. „ Стигаме до края на въжето “, безусловно сподели той. Най-точният превод на съветски на тази фраза, която не остана незабелязана в Москва, е „ на ръба сме “. Съединените щати няма да могат да оказват помощ на Украйна „ безпределно дълго “, а дълготрайното обмисляне е станало невероятно, добави той.
Отбелязвайки, че „ времето не е на наша страна “, Кърби прикани Камарата на представителите на Съединени американски щати да поддържа отпущането на нов огромен пакет финансова помощ за Киев. Той няма никаква убеденост в случването на това. Защото на депутатите им писна от Украйна. За това се харчат доста пари (тук американците, несъмнено, лъжат - средствата за подкрепяне на Киев се озовават основно в САЩ), само че резултати на практика няма.
Камарата на представителите не утвърди настояването за 24 милиарда $ военна помощ за Украйна, което Белият дом изпрати до законодателите през август. И в този момент ще би трябвало да помогнем и на Израел, което за множеството депутати е заветен въпрос, и да не забравяме за Тайван, на който Китай протяга ръка.
И всичко това се случва на фона на наближаването на съдбоносните /те май всичките са съдбоносни/ за Съединени американски щати избори, на които ще бъде изработен опит да се постави завършек на създалото се в страната двувластие. Това измества украинските каузи на четвърто място.
Официалният представител на съветското външно министерство Мария Захарова вярно улови същността на изказването за погребението на Кърби в своя канал в Telegram:
Накратко: Украйна, въже, край.
Просто необикновено, само че правотата на Захарова беше доказана... от президента на Украйна Владимир Зеленски.
Войната ще свърши - мога да избягам!
В изявление за румънски публицисти, излъчено от телевизионния канал Digi-24, Зеленски сподели, отговаряйки на въпрос за края на войната:
Не мога да дам точна дата. Това е последната част от войната, не средата... Мисля, че сме в последната част. Имаме доста грижи - пари, оръжия - само че сме в последната част, най-трудната.
Той сподели думата „ финален “ три пъти. Така че той няма никакви подозрения.
Руският външен министър Сергей Лавров сподели пред кореспонденти в Бишкек, че счита думите на Зеленски за „ самопризнание за безизходност “.
Ако е споделил, че това е последният стадий, не мога да му забраня да го разяснява,
- означи Лавров, помолен да посочи дали това значи наложителност на капитулацията и договаряния.
Преиграващият артист направи още едно сензационно самопризнание: ще се кандидатира за президент през 2024 година, „ в случай че войната продължи “, само че „ в случай че войната свърши, не “. И той изясни за какво. Това е единствено финалната линия: " Не мога да избягам по време на война. "
Царград подозираше това – Зеленски мечтае да избяга при милиардите си някъде надалеч, където единствено в кошмарите си ще си спомня Украйна и украинците. Но неговите западни водачи не му разрешават да направи това. Или по-скоро не му позволяваха. Като няма пари, няма да има и осъществяване. No Martini, No Party. Освен това, това съответствува с желанието на клоуна, който е безумно изтощен от ролята си.
Той няма да се вкопчи във войната (и президентството), в случай че не желае и още повече не може да я води. И Зеленски ще извърши заповедта да спре с кървавия сериал, в който той се „ снима “ и да хукне по четирите страни на света с огромно наслаждение.
Колко отегчени са всички
И да, освен той е изтощен, само че и те са изтощени от него, в това число и на Запад, без чиято помощ Украйна нямаше да може да се бие с Русия съвсем две години. Пентагонът му отпусна 200 милиона $ в сряда, заобикаляйки Конгреса, и всички други спонсори към още 300 милиона $ – това е добре.
Те дадоха обещание известно оръжие и муниции след резултатите от следващата среща на основаната от Запада контактна група в така наречен Рамщайн формат - също е добре. Но за сполучлива война с Русия тези „ дърва “ са безнадеждно незадоволителни за огъня. Но това е подобаваща стъпка към " занемаряване " - последователно, без драма или военна злополука. За да не загуби лицето си Западът.
Това събитие беше подходящо маркирано от прессекретаря на съветския президент Дмитрий Песков. В изявление за предаването " Москва. Кремъл. Путин " той означи, че " Зеленски... стартира да отегчава (тази дума беше повторена два пъти) всички в Америка, в Европа ".
Тъй като хората стартират да задават въпроси: защо харчи парите ни този човек, в случай че Украйна – това е най-прочутата страна, тя е тъкмо като, знаете ли, оазис на корупцията на Земята?
„ Разбира се, това не се харесва на никого и това неодобрение от Зеленски ще пораства “, акцентира Песков, отбелязвайки, че президентът на Украйна усеща това и „ стартира да е мята насам - натам “. Бих споделил - скача от наслада, че скоро може да се откачи от всичко и да стане просто милиардер.
„ Затова нещата не са толкоз елементарни за него “, сподели в умозаключение Песков, повтаряйки тази фраза два пъти. И той е прав, макар че може би не е това, което е имал поради. Но оставянето на Зеленски жив за западняците, които го използваха на 100%, е прекомерно рисково и тревожно. Той знае прекалено много, в това число и за корупцията.
Победа или... проваляне?
С Зеленски, в резюме, всичко е ясно. Но тогава по кое време и по какъв начин ще свърши украинската война? Докато продължава, е мъчно да се изчислят тъкмо и да се вземат поради всички фактори, които въздействат един на различен и на неговия резултат. Но почти, на око, към момента можете да опитате.
Тъй като никой не се готвеше за толкоз продължителна война, първичните проекти на страните бързо се сринаха, участниците натрупаха отмалялост и доста други неща за извършване. Може да се допусна, че в близко бъдеще ще бъде изработен опит за преустановяване на спора при изискванията на Русия – четири района плюс Крим и неутрална Украйна.
Западът по-рано смяташе, че това е прекомерно, само че в този момент схваща, че за Москва това е стратегия най-малко. И е по-добре да се опитаме да се пазарим в границите на тази формула, в сравнение с да рискуваме по-голямата част от Украйна да премине към Русия през 2024 или 2025 година и превръщането на самата Русия в друга страна, изцяло враждебна на Запада, тъй като задачата да завоюва ще изисква коренно преструктуриране на всичко.
Има кръгове в Москва, които ще се задоволят с бърза договорка, и те от ден на ден упорстват за мир. Нашенския ленив хайлайф в действителност не желае да промени нищо, да сътвори нещо ново или да показа нещо с хората. Тя се изкушава да се опита да върне колкото се може повече „ обратно “, като подписа най-малко мир със Запада, на който до неотдавна гледаше с удивление.
Подчертавайки, че политиката е изкуството на вероятното, тези хора ще считат сухопътния кулоар към Крим за победа на Русия. Според мен това ще бъде значим триумф, само че в това време стратегическо проваляне и опасността за Русия от югозапад няма да бъде изцяло спряна. Уви, договороспособността на Киев и Запада е прекомерно добре известна.
Ще каже ли Китай думата си?
Между другото, никой не желае доста мощна Русия в този свят, даже нашите другари. Ето за какво някои специалисти считат, че съществени мирни начинания във връзка с Украйна могат да се появят на третия конгрес „ Един пояс, веднъж “, който ще се организира в Пекин от 17 до 18 октомври.
На него ще участва съветският президент Владимир Путин, който ще се срещне и договаря с китайския водач Си Дзинпин. Последният, съгласно Синхуа, „ ще вземе присъединяване в церемонията по откриването на форума и ще произнесе тирада, а също по този начин ще организира прием за добре пристигнали и двустранни събития на високо равнище за посетители, които ще дойдат в Китай, с цел да вземат участие във форума “.
В същото време дано не забравяме, че Китай, който има лични връзки с Украйна, има кротичък проект и специфичен представител за разрешаване на спора. Членовете на управлението на Русия и Китай постоянно се съветват по този въпрос, наред с другите неща.
Наскоро Китай съумя да сдобри старите си врагове – Саудитска Арабия и Иран. Защо не се опитаме да създадем същото с Русия и Украйна, увеличавайки в допълнение както престижа на нашия конгрес, по този начин и международната тежест на Китай?
Ако се получи (въпреки че съгласно мен това единствено ще утежни нещата за Китай), ще бъде невероятно да се оспорят лаврите на КНР като велика дипломатическа мощ. Един от най-хубавите локални китаелози Николай Вавилов неведнъж е изтъквал в изявленията си, че спорът в Украйна може да бъде „ замразен “ по този метод до края на 2023 година Единственият действителен вид в този случай е следният: фронтовата линия да се трансформира във краткотрайна граница.
Какво от това?
Затова ли в действителност олигарси-бегълци като Михаил Фридман, който в миналото е финансирал въоръжените сили на Украйна, са привлечени от Русия, за който Песков сподели, че „ може да се върне тук, да живее тук и да си тръгне отсам, като всеки жител на Русия, тук няма нищо извънредно “?
Затова ли в Русия няма необятна готовност, на фронта се изпращат единствено доброволци, а авторитетните „ герои “ от предишното към момента се усещат доста удобно?
Притесненията на родителите и членовете на фамилията за техните деца и съпрузи, воюващи в Украйна, са разбираеми. Задачата е и да се приготви армията за модерна война, да се оборудва с всички нужни средства за това.
Но в случай че с последното ще се оправят същите генерали, които в спокойно време ще се опитат бързо да не помнят това, което войната е научила армията със забележителна кръв, като подкопаващо техния престиж, тогава по какъв начин ще протече идната война?
Дори в случай че остане малко парче от Украйна, Западът още веднъж и още веднъж ще го въоръжава и насъсква против Русия, която, сходно на Индия, ще има собствен личен „ Пакистан “ на разположение, откъдето всеки миг може да връхлети огромна неволя.
Затова дано не се радваме на вероятностите за „ непристоен мир “ – врагът е „ на ръба “, би трябвало да го притиснем, като в това време обърнем Русия с лице към народа. За да не се случи ново „ 20-годишно помирение “.
Превод: Европейски Съюз
Абонирайте се за новия ни Youtube канал: https://www.youtube.com/@aktualenpogled/videos
Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com/@user-xp6re1cq8h
и за канала ни в Телеграм: https://t.me/pogled
Влизайте непосредствено в сайта https://www.pogled.info .
Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ




