Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи
„ Отхвърлям всевъзможни изказвания на Вашингтон, че друга страна би трябвало да има каквато и да било роля или въздействие върху тези решения и процеси “, съобщи иранският непрекъснат представител към Организация на обединените нации в Женева Али Бахрейни
Единствено Техеран ще дефинира по какъв начин да бъдат употребявани иранските активи, откакто бъдат размразени по силата на съглашението сред Съединени американски щати и Иран за преустановяване на войната в Близкия изток, съобщи ирански посланик, като по този метод оспори изказванията на Съединените щати
Като част от договореностите Съединени американски щати са се съгласили да освободят 12 милиарда $ замразени ирански средства и краткотрайно да преустановят глобите върху износа на ирански нефт, оповестиха по-рано държавните медии в Иран.
Вицепрезидентът на Съединени американски щати Джей Ди Ванс уточни, че активите към момента не са били размразени и че в случай че това стане, средствата могат да бъдат употребени за закупуване на американски артикули, като да вземем за пример соя, без да бъдат насочвани към финансиране на тероризъм.
Иранският непрекъснат представител към Организация на обединените нации в Женева Али Бахрейни изрично отхвърли тази позиция.
„ Иран е единствената страна, която ще взема решение какво да прави със своите активи, които следва да бъдат размразени “, сподели той пред публицисти по време на брифинг в Женева, проведен от Асоциацията на кореспондентите към Организация на обединените нации (ACANU).
„ Отхвърлям всевъзможни изказвания на Вашингтон, че друга страна би трябвало да има каквато и да било роля или въздействие върху тези решения и процеси “, добави Бахрейни.
След Ислямската гражданска война от 1979 година Иран неведнъж е бил обект на заледяване на активи и необятен набор от наказания, наложени от Съединените щати и други страни./БГНЕС
Единствено Техеран ще дефинира по какъв начин да бъдат употребявани иранските активи, откакто бъдат размразени по силата на съглашението сред Съединени американски щати и Иран за преустановяване на войната в Близкия изток, съобщи ирански посланик, като по този метод оспори изказванията на Съединените щати
Като част от договореностите Съединени американски щати са се съгласили да освободят 12 милиарда $ замразени ирански средства и краткотрайно да преустановят глобите върху износа на ирански нефт, оповестиха по-рано държавните медии в Иран.
Вицепрезидентът на Съединени американски щати Джей Ди Ванс уточни, че активите към момента не са били размразени и че в случай че това стане, средствата могат да бъдат употребени за закупуване на американски артикули, като да вземем за пример соя, без да бъдат насочвани към финансиране на тероризъм.
Иранският непрекъснат представител към Организация на обединените нации в Женева Али Бахрейни изрично отхвърли тази позиция.
„ Иран е единствената страна, която ще взема решение какво да прави със своите активи, които следва да бъдат размразени “, сподели той пред публицисти по време на брифинг в Женева, проведен от Асоциацията на кореспондентите към Организация на обединените нации (ACANU).
„ Отхвърлям всевъзможни изказвания на Вашингтон, че друга страна би трябвало да има каквато и да било роля или въздействие върху тези решения и процеси “, добави Бахрейни.
След Ислямската гражданска война от 1979 година Иран неведнъж е бил обект на заледяване на активи и необятен набор от наказания, наложени от Съединените щати и други страни./БГНЕС
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




