Трите гола, които Швейцария ни набута в първите 13 минути,

...

България не помни такъв резил на родна земя!

Трите гола, които Швейцария ни набута в първите 13 минути, са срамно достижение за националния тим. Никога до момента България не беше допускала толкоз на брой бързи попадения от началото на мача, когато той се организира на наш терен.

Иначе в историята имаме и по-срамно преживяване. Това се случва при първото ни присъединяване на международни финали – през 1962 година в Чили. Унгария ни попилява с 6:1, а в 12-ата минута резултатът е 4:0 в тяхна изгода.

Ясен Петров стана четвъртият следващ селекционер, който започва със загуба отпред на националния тим. Преди това същото сториха Петър Хубчев, Красимир Балъков и Георги Дерменджиев. При Хубчев обаче представителният ни отбор се показа най-добре в последните години.

Припомняме, че последната победа на България в формален мач е на 17 ноември 2019 година, когато излъгахме с 1:0 Чехия в европейска подготовка в София. След това последваха 2 равенства и 7 загуби.
Източник: fakti.bg