Трима от задържаните на кораба Верила (собственост на братя Домусчиеви,

...
Трима от задържаните на кораба Верила (собственост на братя Домусчиеви,
Коментари Харесай

Трима от задържаните българи на кораба на Домусчиеви с половин тон кокаин са криминално проявени

Трима от арестуваните на кораба " Верила " (собственост на братя Домусчиеви, бел. " Гласове " ) са престъпно проявени. Това съобщи пред Нова телевизия основният секретар на Министерство на вътрешните работи Живко Коцев и добави че те имат известни прояви на територията на България - за обири, увреждане на имущество.

" Аз съм извънредно самокритичен към своята активност. Обективно, в случай че би трябвало да наредим на листа на неуспехите, смятам, че през последните години към момента не можем да възстановим публичното доверие и почитание на жителите към системата. Все още смятам, че е оскърбен престижът на министерството, липсва задоволително мотивация на чиновниците. Загубена е приемствеността, сякаш сред старите опитните и неопитните чиновници. И може би от позиция на обществото забавените следствия са в листата на пропуските ", уточни основният секретар на Министерство на вътрешните работи. 

" Ние, с министър Калин Стоянов, вложихме много сили и сила да преустановим развиването на тази отрицателна наклонност. Да върнем вътрешните регулаторни механизми. Да проявим непоносимост към нехайните чиновници, към тези, които са надвишили закона. Да върнем самочувствието на чиновниците в министерството ", сподели още той.

Бяхме изправени пред големи провокации. Сериозни задължения с противозаконната миграция, битката с каналджийството, киберсигурността, битката с пътния травматизъм, противопоставяне на наркоразпространението, предварителната защита на домашното принуждение, заключи годината Коцев. 

„ Все още не можем да възстановим публичното доверие и почитание към системата “, призна той. 

По думите му, забавените следствия са в листата на неуспехите. 

Като триумф той уточни възобновеното взаимоотношение с прокуратурата, както и с други институции. 

След приемането на измененията в Наказателния кодекс във връзка с пияните и дрогирани водачи се регистрира сериозен спад в тези случаи. До момента има към 200 отнети автомобила, присъдите са близо 500. 

" Тази мярка несъмнено работи ", съобщи Коцев. 

Той разяснява и разкриването на най-големия грабеж у нас. 

" Беше отнета голяма сума пари. Установени са трима от участниците във въоръжения обир. Те са привлечени към наказателна отговорност, един е с непрекъснато задържане, различен изтърпява друго наказване ", уточни основният секретар. 

Той посочи, че по отношение на обира се търси още един човек. По отношение на това къде са парите, той съобщи: " Работи се по този въпрос към момента. Разследването не е завършило ". 

 

Коцев изясни и до каква степен е стигнало следствието за убийството на Алексей Петров.

" Нямаме съответен обвинен. Но работим доста съществено, организират се голям брой процесуални дейности. През тази седмица прокуратурата направи къс анонс по тази тематика. Работим с партньорски служби. Определено това е тежко закононарушение, преднамерено, и сме извънредно ангажирани с сътрудниците от прокуратурата, ДАНС ", уточни той. 

По отношение на появилата се информация за четирима арестувани той изясни: " Проверявани са някои лица за съпричастност, само че досега няма безапелационни доказателства за авторство или съпричастност ". 

Коцев удостовери, че е търсено подпомагане от ФБР за отключването на телефона на Алексей Петров.  " Необходимо е външно подпомагане. Повярвайте ", увери той и употребява случая да изтъкне какъв брой е значимо да имаме такива специалисти у нас. 

Коцев сподели още, че се надява отключването на телефона " да даде светлина, да ни ориентира " за разкриването на убийството. 

Устройството към момента не е изпратено в чужбина. " Ако бъде възложен, това ще стане в границите на няколко месеца. Изясняват се техническите въпроси ", разясни гласният секретар ". Той удостовери, че знае къде ще бъде изпратен телефонът, само че не пожела да го разкрие. 

Коцев увери, че убийството на Алексей Петров ще бъде разкрито. 

Той уточни и по кое време се чака да бъде екстрадиран у нас обвиненият за убийството на Димитър от Цалапица - Рангел Бизюрев.

" Предполагам, че през януари Рангел Бизюрев ще бъде върнат назад у нас, с цел да може да продължи пълноценно следствието и да се реши неговата орис по делото ", съобщи Коцев. 

" Става въпрос за замяна на документи, правосъдни актове. Предполагам, че януари ще бъде върнат назад, с цел да може да продължи пълноценно следствието ", изясни за какво се бави изгонването основният секретар на Министерство на вътрешните работи. 

Уволнени са 4 чиновници на Министерство на вътрешните работи, не престават 9 дисциплинарни инспекции по отношение на митингите пред националния стадион " Васил Левски ".

" Никакви опасности няма все още в страната ни за националната сигурност. Но увеличихме полицейското наличие в сериозните обекти, с цел да има успокоение ", сподели Коцев. 

По отношение на потреблението на ТОЛ-камерите за засичане на нарушителите на пътя той сподели: " Надявам се най-късно до февруари-март да стартираме процеса. В момента се вършат тестови замервания ".

 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР