Трима души са с повдигнати обвинения след акция на ГДБОП

...
Трима души са с повдигнати обвинения след акция на ГДБОП
Коментари Харесай

Хитра бизнесдама източи 200 бона европейски пари

Трима души са с повдигнати обвинявания след акция на ГДБОП против проведена незаконна група, занимавала се с непозволено асимилиране на еврофондове на територията на Пернишка област, оповестиха от Министерство на вътрешните работи.

Според събраната досега информация групата е работила от 2015 година, като отпред е била бизнесдама от Перник, която има няколко присъди, в това число и за злоупотреби с еврофондове. Тя провела регистрацията на лица от ромски генезис като аграрни производители, като оформяла и плановете им за млади фермери по Програмата за развиване на селските региони.

Формално задачата на желаното финансиране била произвеждане на биохумус посредством преправка на почвата с калифорнийски червеи. Със съдействието на ръководителката на групата седем подставени бенефициенти сключили контракти за финансиране по програмата с по 48 000 лева за образуване на производството. То в множеството случаи трябвало да бъде върху земя, благосъстоятелност на майката на посочената за началник на групата.

При инспекция било открито, че не е осъществена никаква активност по плановете. Междувременно обаче бенефициентите получили обилни суми, в един случай – дори цялостния размер от 48 000 лева Според проверяващите парите са отишли при бизнесдамата, която след това се разплатила с подставените лица по свое убеждение.

В хода на спецакцията са претърсени пет адреса в Перник, Радомир и с. Ракеловци. Иззети са документи, печати на нотариуси и други доказателства.

Обвинените са под парична гаранция в размер на 50 000 лева, 25 000 лева и 5000 лева

Работата по случая продължава.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР