Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева

...

Сестри Стоеви се класираха на 1/4-финал в Индия

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на шампионата от сериите Супер 750 в Ню Делхи (Индия) с награден фонд 900 000 $.

Сестрите изиграха отличен мач и отстраниха поставените под номер 5 в схемата Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд) с 21:17, 21:15 за 43 минути.

В първия гейм след 7:7 българките взеха задатък в резултата, а във втората част след 11:11 Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 10:4 и затвориха мача.

В спор за място на полуфиналите на следващия ден българките ще срещнат победителките от дуела сред номер 4 На Юн Джон и Хе Джон Ким (Република Корея) и Вън Мей Ли/Сюан Сюан Лю (Китай).