Три институции трябва да се изнесат по възможно най-бързия начин

...
Три институции трябва да се изнесат по възможно най-бързия начин
Коментари Харесай

Държавата даде партиен офис на Пеевски в сградата на НДСВ. Три институции се изнасят по спешност

Три институции би трябвало да се изнесат по допустимо най-бързия метод от постройка в центъра на София, която е предопределена за партийна централа на " ДПС-Ново начало " на Делян Пеевски. Процедурата по прехвърлянето на парцела е била задействана стремително, а на работещите там е обяснено, че би трябвало да си съберат нещата надали не в границите на два дни.

Става дума за постройката на ул. " Врабча " 23, в която преди години се обитаваше централата на Национална движение „Симеон Втори". Новината бе обявена първо от Bird.bg и доказана от Mediapool.

В момента там има три държавни структури – Национална агенция за приходите, Българска организация за вложения и Агенцията за обществените предприятия и надзор (по-рано Агенция по приватизацията).
В сряда обаче служебният кабинет е взел решение да отнеме постройката заради " отпаднала нужда " от тези организации. Вместо това се е появила " нова нужда ". Със същото решение държавното управление учредява безплатно право на прилагане за 10 години на партията.

По закон страната и общините са длъжни да обезпечават на парламентарно показаните партии пространства за тяхната активност. В случая обаче прави усещане бързината, с която се работи.

Според информация на Mediapool процедурата е задействана през регионалната администрация на София и районното министерство дни след изборите на 27 октомври. Много небрежно са постъпили мнения от трите наранени организации, които са обяснили, че в действителност нямат потребност от постройката. Тоест не им я взимат, а те сами я дават. След това документите е стигнала до Министерския съвет, където е взето и окончателното решение.

Къде ще бъдат преместени трите организации все още не е ясно. По информация на Mediapool през последните дни в постройката на ул. " Врабча " върви интензивно пакетиране в кашони.

Юристи разясниха пред Mediapool, че държавни парцели се дават на парламентарно показани партии, като се удостоверява от Народно събрание, че партията има парламентарна група, само че сега публично към момента няма образувани такива.

Пак ще се срещнем

В цялата история има и известна символика. От младежката организация на Национална движение „Симеон Втори" преди двайсетина години потегля политическият път на Пеевски. Сега постройката се връща в негово притежание освен това безплатно, тъй като подобен е законът.

 

 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР