Три български ученички ще представят научните си разработки на един

...
Три български ученички ще представят научните си разработки на един
Коментари Харесай

Ученици от Варна ще презентират своя разработка на международно научно експо

Три български ученички ще показват научните си разработки на един от най-престижните състезания за млади учени – Международния теоретичен и инженерен панаир Regeneron 2025, който ще се организира през май в Кълъмбъс, Охайо. За това информиртат от Министерство на образованието и науката.

Ученичките ще имат опция да се включат в международното ревю, откакто завоюваха първите три награди на тазгодишното издание на Панаира на науките и нововъведенията.

Страната ни ще бъде показана от дванадесетокласничката Александра Николова от ППМГ „ Акад. Никола Обрешков “ в Бургас, която взе участие с плана „ Инхибиране на α-амилаза като лечебна тактика за отнасяне на захарен диабет “. Другите две огромни награди са за възпитанички на МГ „ Акад. Кирил Попов “ в Пловдив.

Демира Недева от 12. клас ще презентира плана си „ Фиксирани системи на Shapley-Shubik и Banzhaf показатели с един или двама президенти “, а Димана Праматарова от 11. клас ще покаже научните си проучвания по тематиката „ Непълни с квадрати факториели на полиноми “. В международното ревю ще взе участие и Александра Петкова която през септември завоюва първа премия на Европейския конкурс за млади учени (EUCYS). Възпитаничката на НПМГ ще съставлява страните от Европейския съюз.

В рамките на Панаира премия получи и училищен екип на МГ „ Д-р Петър Берон “ във Варна , който сподели взаимния си план „ Surface photometry of galaxies “. Учениците ще имат опция да презентират създаването си на Международното научно експо в Люксембург.

По време на тазгодишния Панаир на науките и нововъведенията бяха показани общо 15 училищен разработки. Научните планове са в разнообразни области – математика, естествени, обществени, исторически и медицински науки, осведомителни и информационни технологии. Научното жури определели награди за напъните и достиженията на всички участници.

Конкурсът се провежда от Института по математика и информатика при Българска академия на науките с поддръжката на МОН. Той е част от самодейностите, провеждани в границите на Националната стратегия „ Образование с просвета “. Чрез него се цели разкриване на млади научни гении измежду младежите, както и подкрепяне на бъдещето им развиване. Предоставя се опция и за интернационално представяне на откритията им, които биха помогнали за разрешаването на настоящи публични провокации.

Инициативата се осъществя в партньорство с Клуб „ Млади гении “.
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР