Трета поредна победа записаха баскетболистите на БУБА Баскетбол в Европейската

...

Трета победа за БУБА Баскетбол в Европейската младежка лига

Трета поредна победа записаха баскетболистите на БУБА Баскетбол в Европейската младежка лига за 16-годишни момчета.

Отборът на Янко Янчев надигра изрично Дрийм Академи от Испания с 101:52. В първия мач от програмата през днешния ден Казерта също записа безапелационна победа над британския Шефилд с 81:36. Домакините натрупаха удобна преднина до почивката с 43 точки. След това БУБА продължи превъзходството си на терена и затвори третата част при резултат 84:42, а по-късно не срещна проблеми да запише третия си следващ триумф в конкуренцията.

БУБА завършва присъединяване си в шампионата в зала " Триадица " с мач против Казерта през днешния ден от 19.00 ч.

Другите два български тима в група С на шампионата в София - Балкан и ЦСКА също играят през днешния ден. Ботевградчани ще спорят с Партизан, Скопие от 13.00 ч. ЦСКА има два мача надлежно против турския Суадие от 13.00 ч. и против Шефилд от 21.00 ч.