Треньорът на Барселона - Шави Ернандес призна, че отборът му

...

Шави: Доволен съм от отдадеността на играчите, Реал Сосиедад заслужаваше равенството

Треньорът на Барселона - Шави Ернандес призна, че тимът му не е изиграл най-хубавия си мач, само че акцентира значимостта на снощната победа с 1:0 над Реал Сосиедад.

" Заедно с този против Виляреал, това е мачът, в който страдах най-вече. В доста интервали те ни преобладаваха и владееха топката повече от нас. Те са страховит тим и са мощни физически, а при нас доста се забелязваше отмалялост.

Това обаче е жизненоважна и златна победа за нас. В доста етапи Реал заслужаваха освен това от загубата. На няколко пъти можехме да създадем резултата 2:0 за нас и доминирахме през първото полувреме. Но през втората част не беше по този начин. Те заслужаваха реми, само че ние си тръгваме с доста значима победа, която ни разрешава да продължим да се борим.

Това е златна победа и е доказателство, че можем да се състезаваме даже без да играем добре. Доволен съм от отдадеността на играчите, които дават всичко от себе си ", сподели Шави.
 Барселона победи Реал Сосиедад с 1:0 в Ла Лига