Треньорът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) Асен Николов изрази мнение,

...

Асен Николов: Беше по-лесно, отколкото очаквах

Треньорът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) Асен Николов изрази мнение, че срещата с Черноморец (Бургас) е била по-лесна, в сравнение с в действителност е очаквал. Баскетболистите му надиграха бургазлии с 95:68, с цел да се поздравят с втората си победа за сезона в НБЛ.

„ С оглед на резултата беше по-лесно, в сравнение с чаках, само че с оглед на части от мача – не. Допускахме доста неточности и брак в отбрана и нахлуване и не съм напълно удовлетворен. Доволен съм от успеха сигурно, тъй като след загубата в Плевен атмосферата в отбора бе тежка и седмицата бе напрегната. Мога да кажа, че съм удовлетворен от тима единствено когато покажем неизменност, а не един мач да играем, различен да не играем, както и една част да играем – друга не. Визирам първите минути, в които започнахме без експанзия и въодушевление. Поздравявам тима на Черноморец – млади момчета, които се стараят. Липсва им опит, само че ще го натрупат. Опитват се да играят същински баскетбол. Поздравявам и техните треньори. Обрад Томич е съвсем подготвен, уповавам се другата седмица да играе против А1 Академик, а ние да се подготвим и да се представим добре “, сподели той. Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg