Тренто, с капитан Матей Казийски, загуби с 1:3 гейма (25:20,

...

Матей Казийски и Тренто загубиха финала на Светвното клубно първенство

Тренто, с капитан Матей Казийски, загуби с 1:3 гейма (25:20, 23:25, 25:27, 19:25) от Перуджа финала на Световното клубно състезание по волейбол.

Перуджа победи в дуела след поврат. Първата част бе за Матей Казийски и компания. Именно българинът даде задатък на отбора си в геймовете след офанзива по диагонала от зона 2.

Макар до края на мача възпитаниците на Анджело Лорендзети да имаха преднина в епизодични моменти от дуела, играчите на Андреа Анастази бяха по-категорични и справедливо се поздравиха с триумфа.

Вилфредо Леон и Алесандро Микиелето бяха най-резултатни в град Бетим, Бразилия с по 19 точки. Матей Казийски означи 16 пункта.

Перуджа печели първа купа от Световно клубно състезание, до момента в който Тренто губи първи край след пет победи в първите пет участия в мача за трофея.

Матей Казийски бе определен за " Най-добър диагонал " и откри място в идеалния тим на шампионата.