Трафикът на южното платно на бул. Дунав в участъка между

...
Трафикът на южното платно на бул. Дунав в участъка между
Коментари Харесай

Обещават: Един капан по-малко в Пловдив до края на новата се...

Трафикът на южното платно на бул. „ Дунав ” в сектора сред бул. „ Васил Априлов ” и „ Победа ” ще бъде пуснат до края на идната седмица. Тази прогноза направи инж. Пламен Райчев, който беше зам.-кмет по строителството в екипа на някогашния градоначалник Здравко Димитров, а в този момент е механически началник на плана за водния цикъл „ Брезовско шосе - Дунав ”, който се извършва от компания ПИМК по контракт с Общината.



Пловдивчани чакат с неспокойствие да се отстрани следващият капан, поради който се постанова да обикалят по обходни направления, защото по северното платно на „ Дунав ” колите не престават да вървят в една посока. Строителите са сменили остарелия тръбопровод с нов, повдигнали са дъждоприемните шахти, създали са нова пътна основа и при започване на тази седмица ще поставят последния слой асфалт. Настилката е с дебелина 8 см и се нанася на два пласта.

„ Засега няма да вършим хоризонтална маркировка, с цел да не потъмнее. Ще я сложим две седмици откакто приключим ремонта ”, изясни инж. Райчев. Временната организация на придвижването на бул. " Дунав " е въведена от 15 юли до 30 юли. 

Едновременно се работи по реконструкцията на тръбопровод и канализация в последния сектор на Брезовско шосе.



От април до момента бригадата е съумяла да инсталира четири тръби на големия колектор със сечение два метра, остава да прекарат още девет. „ Археолозите споделиха, че ще приключат с разкопките на праисторическото населено място до декември. Ако завършат до настъпването на зимата, на нас ни трябват два месеца, с цел да приключим с подземните връзки ”, изясни за „ Марица ” инж. Пламен Райчев. Наскоро той показа опасенията, че археологическото изследване върви постепенно, защото се работи с дребни лопатки и метлички, с цел да не се увредят разкритите артефакти, и не е изключено строителните работи да продължат и следващата година.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР