Трафикът на превозни средства през Ормузкия проток достигна най-високото си

...
Трафикът на превозни средства през Ормузкия проток достигна най-високото си
Коментари Харесай

Трафикът през Ормузкия проток достигна най-високото си ниво от началото на войната

Трафикът на транспортни средства през Ормузкия пролив доближи най-високото си равнище от началото на войната . Двадесет и два кораба минаха на 4-5 април, защото от ден на ден страни реализират съглашения с Иран, заяви аг. Bloomberg.

Според организацията, иранските кораби не престават да преобладават . На 5 април първият танкер, пренасящ иракски нефт, мина през пролива, откакто Иран разгласи изключение за „ приятелски Ирак “. Индия изпрати осем танкера, пренасящи полутечен природен газ , през пролива. Миналата седмица свързани с Китай контейнеровози и два кораба под японски байрак минаха два пъти през Ормузкия пролив, заяви организацията.

Преди военната интервенция на Съединени американски щати и Израел против Иран, трафикът доближи 135 кораба дневно .

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР