Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър на отбраната,

...
Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър на отбраната,
Коментари Харесай

Бойко Ноев: Росен Желязков би трябвало да вдигне жълтия картон на Борисов и Пеевски

Това съобщи пред БНР Бойко Ноев, някогашен министър на защитата, като акцентира, че водната рецесия в България от дълго време не е експертен, а политически въпрос.

" Хората, които носят крайната отговорност за това какво се случва с водите в България, са Борисов и Пеевски и в това не може да има никакво подозрение, имайки поради опита от ръководството по този въпрос в последните 15 години.

Спомняме си, че Борисов уволни като човек на Пеевски министъра на стопанската система в третото му държавно управление - той се споделяше Емил Караниколов.

По времето на Караниколов изчезнаха 500 млн. лв., целево отпуснати за вода от един остатък в края на годината тогава - 500 млн. лев. за язовири, за планове. Тези милиони изчезнаха, те са откраднати и по-късно няколко министъра поставяха въпроса пред прокуратурата.

Има отчет на Сметната палата за това, само че той по някаква причина е засекретен, както разбирам. Спокойно можем да използваме думата откраднати, само че прокуратурата замита това ", уточни той.

сега се вижда наследството от 15 години " безнаказаност и обири "

" След влизането на България в Европейски Съюз единствено целево за ВиК са изхарчени 6 милиарда лв.. Затова този проблем е политически. Сега виждаме какъв брой министерства си трансферират топката. Правителството би трябвало да взема решение казуса, а не да го трансферира на някакъв Национален ръб по водите. Премиерът Желязков персонално носи отговорност за решаването на казуса с безводието ".

По думите му няма информация какво е правила ДАНС по казуса с безводието, който е от национална сигурност:

" Над 400 хиляди български жители или нямат вода, или имат, само че с спиране. Това е проблем от национална сигурност. Това е и закононарушение, доколкото нарушава инструкция на Европейския парламент от 2020 година и Европейския съвет ".

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР