Това стана след загуба на ЕтърОт догодина Спартак (Варна) ще

...

Спартак и Септември се върнаха във футболния елит

Това стана след загуба на Етър
От следващата година Спартак (Варна) ще играе в efbet Лига! Това стана факт след днешната домакинска победа на “соколите” с 2:1 над Созопол и провалянето на Етър с 1:3 от дублиращия отбор на ЦСКА 1948 в мачове от 35-ия кръг на Втора лига. Така варненци към този момент са сигурни за едно от първите три места в крайното класиране, даващи право на промоция за елита. Така Спартак се завръща измежду най-хубавите за първи път от 13 години. Септември пък ще играе още веднъж в елита след два сезона във Втора лига.

Иначе Спартак стартира нерешително днешния дуел. Гостите от Созопол откриха резултата в 35-ата минута, когато Диян Молдованов осъществя дузпа и точно при резултат 0:1 приключи първата част.

След почивката “соколите” се активизираха и реализираха цялостен поврат. Виктор Митев изравни в 49-ата минута. Само 120 секунди по-късно Цветан Илиев бе изведен очи в очи против гостуващия пазач и невъзмутимо вкара за крайното 2:1, което изстреля Спартак в efbet Лига.
Източник: tribune.bg