Божанов от ДБ за „отворената врата“ към правителството: Нашата роля е на опозиция!
„ Имам терзания, че болшинството няма да е единно. Нашият опит и с Има Такъв Народ, а и с Българска социалистическа партия е, че те по принцип поддържат влизането на България в еврозоната, само че имат запаси за момента “.
Божанов не разясни думите на Атанас Атанасов, съгласно който в постоянния кабинет има хора на Делян Пеевски.
„ Професионалната история на господин Атанасов е обвързвана със службите за сигурност и може би има повече информация от мен. Но това не е от такова значение. Въпросът не е да посочим един човек. Системен е “.
Най-вероятно има министри, които са свързани с господин Пеевски, означи въпреки всичко Божанов.
„ Това ще го забележим с техните дейности и назначенията на зам.-министрите “.
Божанов разяснява думите на Бойко Борисов, че „ вратата към ПП-ДБ е необятно отворена, само че те единствено лаят “.
„ Ние гласувахме срещу този кабинет. Не виждам в какво се показва тази отворена врата. Нашата роля на съпротива е ясна. Но ще бъдем градивни “.
Нашата оценка беше, че въздействията в правосъдната система са проблем, който води и до актуалната политическа рецесия, уточни той главната нишка за партията си в извършените, само че незавършени договаряния за управническо болшинство.
„ Това, което видяхме при публикуването на съглашението за ръководство, е, че бяха отпаднали всички съответни ограничения, ориентирани към лишаване на въздействието на Пеевски или някой различен в правосъдната система “.
Преговорната ни позиция щеше да бъде усилена, в случай че с нас на масата бяха и сътрудниците от Политическа партия, призна той в предаването „ Преди всички “.
„ Никога не сме крили, че имаме разлики с Политическа партия. Това, което ни е събрало и ни държи в една коалиция, са общите макроцели – България да бъде правова страна, част от европейския либерален ред. Участвахме и в тези договаряния, с цел да забележим дали може да ги реализираме “./Трибюн




