Иван Гешев: Въпросът на деня не е моята оставка
Това не е сериозният въпрос на деня. Така основният прокурор Иван Гешев разяснява тематиката на днешното съвещание на Висшия правосъден съвет (ВСС), който ще преглежда настояването за предварителното му освобождение.
„ Сериозните въпроси пред българското общество са цените на тока, икономическата рецесия, здравната и обществената. Виждате какво се случва в Украйна “, посочи основният прокурор.
По думите му отстраняването на основния прокурор изобщо не съставлява интерес за българските жители.
Той назова „ есе “ отчета, импортиран от правосъдния министър Надежда Йорданова, с искане предварителното му премахване.
„ Това е машинален общ брой сред манипулативни и погрешни политически изказвания, субективни също, погрешни оценки и нормално цитиране на правила. Като държа да кажа, че сред три няма никаква връзка. Заедно общо нямат никаква връзка с конституцията и законите на страната, а още по малко с основния прокурор. Това щеше да е смешно, в случай че не е тъжно. Тъжно е тъй като това е неприятен знак за българската държавност. Лош знак е по тази причина, че очевидно се оправдават терзанията на българската прокуратура и на правосъдната власт, изразени пред европейските ни сътрудници “, разяснява още Гешев.
За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!
Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




