Тотнъм си осигури участие в следващото издание на Лига Европа.

...

Жозе изпълни своята цел - класира Тотнъм за Европа

Тотнъм си обезпечи присъединяване в идващото издание на Лига Европа. Отборът на Жозе Моуриньо приключи 1:1 при гостуването си на Кристъл Палас. Въпреки това изпревари Уувърхамптън, който загуби от Челси, защото е с по-добра голова разлика и приключи на шесто място в крайното класиране.
 Ливърпул и Ман Сити завършиха шампионата с победи

В техни жертви се трансфораха Нюкасъл и Норич

Хари Кейн откри резултата в 13-ата минута, а Джефри Шлуп изравни при започване на второто полувреме.
 Снимка 489650
Източник:

Тимът на Рой Ходжсън спря серия от седем следващи загуби и приключи на 14-то място. " Орлите " рано си осигуриха оставане във Висшата лига и по-късно представянето им бе надалеч от нужното равнище. Те приключиха сезона с 31 маркирани гола, което е второто най-слабо достижение по-късно на последния Норич.
 Край на неприятната акция за Арсенал, Уотфорд и Борнемут изпаднаха от Премиър лийг

Големият победител през днешния ден е Астън Вила

Моуриньо би трябвало да е удовлетворен от крайното класиране и бъдещото присъединяване в Европа, защото " шпорите " бяха 14-ти, когато той пое тима през ноември.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ТОТНЪМ 1:1

0:1 Кейн (13 " ), 1:1 Шлуп (53 " )