Точно 50 години след трагедията на Айброкс, съдбата отново сблъска

...

50 години по-късно: "Рейнджърс" и "Селтик" почетоха жертвите от "Айброкс"

Точно 50 години след нещастието на " Айброкс ", ориста още веднъж сблъска двата футболни шотландски гранда " Рейнджърс " и " Селтик ".

Преди мача от 22-ия кръг на локалната футболна лига, представители на двата отбора сервираха венци пред спортното оборудване и в средата на терена. С минута безмълвие футболистите уважиха паметта на тези 66 индивида, които изгубиха живота си през 1971 година

Снимка: Reuters

Тогава, по време на дербито, почитателите на " Рейнджърс " вземат решение, че отборът им ще загуби, защото съперниците вкарват гол в последната минута. Част от тях стартират да изоставен стадиона.

Следва равнене, тълпата извън се втурва във вътрешността и част от последователите са премазани. 66 от почитателите на " Рейнджърс " губят живота си.

Днес (2 януари) двата отбора още веднъж се изправиха един против различен на " Айброкс ", а домакините от " Рейнджърс " бяха безапелационни и победиха с 1:0.

Единственият гол в срещата падна в 70-ата минута и беше дело на капитана на " Селтик " Калъм МакГрегър, който прати топката в личната си врата.

Така, ръководеният от легендата на " Ливърпул " Стивън Джерард, " Рейнджърс " се откъсна на първото място в класирането с 19 точки преди " Селтик ". " Светлосините " нямат загуба след 22 кръга и са покрай 55-а купа в историята на страната си.

В последните 9 години непроменяемо първенец на Шотландия е " Селтик ".
Източник: btvnovinite.bg