Титлата на рускинята Наталия Антюх в бягането на 400 метра

...
Титлата на рускинята Наталия Антюх в бягането на 400 метра
Коментари Харесай

Отнеха титла на руска лекоатлетка от Олимпиадата в Лондон

Титлата на рускинята Наталия Антюх в бягането на 400 метра с трудности на Олимпийските игри в Лондон през 2012 бе отнета от Световната антидопингова организация (УАДА). Причината е проба, дадена пред Московската антидопингова лаборатория и непокътната в списък.

41-годишната Антюх сега изтърпява четиригодишно наказване за допинг нарушение в Русия. Американката Лашинда Димъс, която приключи на второ място в бягането, ще получи златния орден, до момента в който третата Зузана Хейнова ще вземе среброто.

По този метод към този момент и пет от купите на Русия в леката атлетика от Лондон 2012 са отнети - Антюх (400 метра с препятствия), Мария Савинова (800 метра), Юлия Зарипова (3000 метра стипълчейз), Иван Ухов (висок скок) и Татяна Лисенко (хвърляне на чук). /БГНЕС
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР