Тимът на Расинг Клуб се спаси от поражението буквално в

...

Бивш играч на Аякс отново измъкна лидера в Аржентина

Тимът на Расинг Клуб се избави от провалянето безусловно в края на мача при гостуването на Колон от 22-ия кръг локалната Суперлига. Лидерът в Аржентина стигна до равенството 1:1 след попадение на Дарио Цвитанич, който изравни в 88-ата минута и донесе точката на " бианкочелестите ". Момчетата на Едуардо Коудет не изиграха добър мач, като шансът беше с тях през цялата среща. Първо в 7-ата минута беше икономисан червен картон на Нери Кардосо, който удари с лакът състезател на домакините. Малко по-късно дузпа не беше отсъдена за " черно-червените ", само че въпреки всичко такава беше дадена на Колон в 33-ата минута. Тогава зад топката застана Вилсон Морело, който осъществя за 1:0.
47' PT. Final de la primera etapa. Racing cae en Santa Fe ante Colón por 1 a 0.

¡Vamos Academia que todavía falta mucho! #LaAcademia #RacingPositivo #VamosAcademia#ElPunteroJuegaEnSantaFe pic.twitter.com/qbrR1yJxQ9
— Racing Club (@RacingClub) March 9, 2019

През втората част Академия стигна до равенството с втория следващ гол на 35-годишния нападател, който преди седмица донесе успеха с 1:0 над Естудиантес. Бившият състезател на Аякс, Бока, Ница, Пачука, Маями и Банфийлд, който дойде през януари в Авалянеда, към този момент има три попадения за клуба и общо осем през този сезон в шампионата.
52' ST. Luego de cumplirse los siete minutos de adición, terminó el partido en Santa Fe. La Academia empató 1 a 1 ante Colón y estiró a cuatro puntos su diferencia en la cima del campeonato.

¡Vamos Racing!#LaAcademia #RacingPositivo #VamosAcademia#ElPunteroJugoEnSantaFe pic.twitter.com/afshl1lFok
— Racing Club (@RacingClub) March 10, 2019

Точката може да се окаже извънредно значима за Расинг, който ще остане на върха. Лисандро Лопес и компания имат актив от 52 точки. Вторият Дефенса и Хустисия има 48 точки и мач по-малко. Третият Бока Хуниорс има 44 точки, а до края на сезона има три кръга.