Тимът на Елит (Силистра) прекъсна негативната си серия в Източната

...

Елит прекъсна негативната си серия в Източната група

Тимът на Елит (Силистра) прекъсна отрицателната си серия в Източната група на Висшата лига. Волейболистите на Димитър Миланов надиграха изрично като домакини Попово 09 с 3:0 (25:17, 25:22, 29:27) в мач от девети кръг.

Силистренци са пети в таблицата с 9 точки (3 победи, 6 загуби) , Попово е на шеста позиция с 0 точки (9 поражения) .

Домакините преобладаваха през първите две елементи напълно. В третия гейм състезателите от крайдунавския град още веднъж имаха превес, само че разрешиха на противника да се приближи и да изравни. Въпреки, че гостите имаха три геймбола, Елит съумя да излезе от обстановката и да завоюва мача.

Волейболистите на Раковски 1964 (Севлиево) реализираха шестата си победа в Източната група, откакто се постановиха като домакини над Родопа (Смолян) с 3:1 ( 26:24, 16:25, 25:19, 25:23) .

Севлиевци са трети в класирането с 19 точки (6 триумфа, 3 поражения) , родопчани са четвърти с 12 точки (5 победи, 4 загуби) .

Първият гейм мина с игра на амплитуди, само че домакините съумяха да го измъкнат. Родопчани бяха водещи във втората елементи изравниха резултата.

След това смолянчани още веднъж имаха своите мощни моменти, само че момчетата на Стефан Ганчев съумяха да ги пречупят и да вземат нещата в свои ръце. Решителният четвърти гейм потегли равностойно, след което Раковски още веднъж пое самодейността. След къса борба домакините извоюваха успеха.

Дея спорт (Бургас) пък завоюва борбата с Черноморец (Бяла) за първото място в групата, откакто победи противника като хазаин с 3:1 (25:19, 28:26, 23:25, 25:21).

Бургазлии се постановиха над момчетата на Милен Стоянов за повторно, откакто и в четвърти кръг надвиха с 3:2 гейма.

Воденият от Весела Братоева отбор има в актива си 21 точки (7 победи, 2 загуби) , състезателите от Бяла са с 20 точки (6 триумфа, 3 поражения) .