Тейлър Фриц спечели титлата от турнира по тенис на трева

...

Втора титила от Ийстборн за Тейлър Фриц

Тейлър Фриц завоюва купата от шампионата по тенис на трева в Ийстборн, Англия награден фонд от 697 405 $. Във финала американецът победи своя съотечественик Максим Креси с 6:2, 6:7(4), 7:6(4).

Двубоят стартира с пробив за 24-годишният тенисист. Нов пробив на нула за 5:2 обезпечи удобен задатък за Тейлър Фриц, който му оказа помощ да затвори първата част.

Втория сет обаче бе надалеч по-оспорван. Двамата състезатели завоюваха подаванията си и се стигна до тайбек. 25-годишният състезател завоюва две точки при сервис на съперника и изравни резултата.

Както и във втората част, третия заключителен сет също бе решен след тайбрек. Този път поставеният под №3 в схемата на шампионата завоюва две разигравания при сервис на съперника и се поздрави с триумфа с втория си мачбол след 2 часа и 16 минути игра.

TAYLOR FEELIN` (EASTBOURNE) `22

The moment clinched a second crown
— Tennis TV (@TennisTV)

Тенисистът печели оценката за повторно след 2019 година. Това е трета купа в кариерата на Тейлър Фриц на равнище АТP и втора за годината след триумфа на " Мастърс " шампионата в Индиън Уелс.